Наступною об’єднається Рубанівка

На Херсонщині після Кочубеївської об'єднаної територіальної громади Високопільського району і поки що єдиної ОТГ в області, невдовзі народиться наступна — Рубанівська Великолепетиського району.

10 червня голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв підписав розпорядження про затвердження висновків щодо відповідності рішень Рубанів­ської, Миколаївської і Деми­дівської сільських рад стосовно добровільного об'єднання територіальних громад Конституції та законам України.

Територіальна громада буде створена в межах п'яти населених пунктів — сіл Рубанівка (адміністративний центр), Веселе, Миколаївка, Демидівка та Запоріжжя.

Загальна площа громади складає майже 370 кв. км (відстань до адмінцентру — від 18 до 25 км). Сукупна чисельність населення перевищує 4 тисячі чоловік. Переважно це жителі Рубанівки, навколишні ж села є малонаселеними — 160—505 осіб, у Веселому мешкає лише 56 жителів.

Як зазначається в аналітичній довідці до проекту перспективного плану формування спроможної об'єднаної територіальної громади, торік бюджет Рубанівської сільради по власних доходах виконано на 133% — фактично до сільської скарб­ниці надійшло 4925,7 тис. грн. Близько 33,5 тис. гектарів земель тут займають сільгосп­угіддя. Передано в оренду 48,5 тис. га земельних ділянок (паїв). Крупні орендарі працюють на території Рубанівської, Миколаївської та Демидівської сільрад. На теренах майбутньої об'єднаної територіальної громади налічується 16 фермер­ських господарств. Чимало сельчан самостійно обробляють земельні наділи. Повністю проведена грошова оцінка земель усіх п'яти населених пунктів.

Серед природних ресурсів, корисних копалин, які використовуються на території Руба­нівської громади, — червона глина для виготовлення червоної цегли та керамічних виробів.

Соціальна інфраструктура громад складається з чотирьох дошкільних навчальних закладів: трьох ясел-садків у Рубанівці та одного в Миколаївці. У чотирьох загальноосвітніх навчальних закладах (двох школах у Рубанівці, одній — у Миколаївці та НВК у Демидівці) навчаються 457 учнів. Проектна ж потужність дозволяє тут навчати 1874 учні. Місцева галузь культури налічує 5 сіль­ських бібліотек, будинок культури та 4 клуби. Інфраструктурна мережа майбутньої ОТГ представлена комунальними підприємствами, які надають селянам послуги з водопостачання, пожежно-рятувальними службами, АЗС, поштовими відділеннями, відділенням ветеринарної служби тощо.

На території Рубанівки як адміністративного центру територіальної громади є приміщення, необхідні для розміщення органів місцевого самоврядування та державної влади для здійснення ними відповідних повноважень. Виконувати їх готові власні кваліфіковані кадри з відповідною освітою.

Таким чином у майбутній ОТГ зважили ризики й прорахували потенціал, який здатні отримати гуртом від державних преференцій на користь об'єднання. Після здійснення перших кроків в напрямі напрацювання спільних партнерських рішень тепер громади роблять поступ до свого зміцнення на благо місцевих жителів. Сьогодні вони сподіваються, що і в сільській глибинці нарешті житиметься комфортніше та з'явиться перспектива створити гідну конкуренцію заможним сусідам. Шлях до цього нелегкий, але селяни вірять, що разом швидко здолають перешкоди.

Олена НЕЧИПУРЕНКО
"Новий День"

© 2008 - 2025 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон