Олена Урсуленко: Інтереси херсонців об’єднали депутатський корпус

Сьогодні, 24 червня на VІІІ сесію Херсонської міської ради винесені близько 100 питань. І хоч депутати були налаштовані на конструктивну роботу,приступити до порядку денного змогли лише опівдні через мітинг під стіни мерії ...

І все ж, почали з приємного – нагородили юних херсонців – переможців Всеукраїнських та Європейських турнірів з кіокушин-карате, художньої гімнастики, вручили медалі воїнам, що проходили службу у зоні АТО.

Першим депутати розглянули звернення до голови Верховної Ради та Кабінету Міністрів, в якій рішення Національної комісії з питань регулювання енергетики про підняття вдвічі цін на опалення та газ вважають неприпустимим. І взагалі запропонували припинити її діяльність. Такі ж звернення надіслали до депутатів всіх обласних центрів України.

«Люди дійсно не витримають такого навантаження. Зараз третина жителів Херсона користується державною субсидією на оплату комунальних послуг. Ми збільшили штати відділу субсидій на 10 працівників у кожному районі міста. Для того, аби всі херсонці без перепон могли звернутися за консультацією і отримати цю послугу.

Але якщо тарифи знову зростуть, то до цих відділів буде звертатись, без перебільшення, дві, а то й більше третини населення. Тому я вдячний депутатам, які практично одностайно підтримали звернення і жорстко стоять на відстоюванні інтересів своїх виборців», - наголосив Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко.

На сесії розглянуто і багато депутатських запитів – ще одна сфера діяльності обранців. Вони отримують звернення від жителів міста, формують їх як запити і виносять у сесійну залу. До постійної комісії з питань медицини звертаються херсонці, що потребують матеріальної допомоги на лікування.

«Я особисто переглянув ці звернення, є там і онкозахворювання, і важкі форми хвороби серця. Всі заявники потребують термінової допомоги. Постійна комісія не змогла прийняти рішення з цих питань через відсутність кворуму. Тому я виношу ці питання в сесійну залу і сподіваюсь, що в онлайн-режимі депутати проголосують за них», - впевнений голова постійної комісії з питань медицини, соціального захисту населення Леонід Ремига.


Чимало запитів стосувались роботи поліції Херсона. Стихійні ринки, незаконне будівництво у Таврійському мікрорайоні, закриття нелегальних пунктів прийому металобрухту – з цих питань перед депутатами звітував перший заступник начальника Херсонського відділу поліції Микола Вербицький: «По фактах стихійної торгівлі та незаконного прийому металу складені адміністративні протоколи, відкрито кримінальне провадження з незаконного будівництва. Поліція врахує всі критичні зауваження на свою адресу, що прозвучали на сесії, і посилить роботу у зазначених напрямках».

Серед 100 винесених питань – бюджетні, земельні, соціального захисту Питання про кошти, які зараз перебувають на депозиті і не можуть бути використані, було відкладене: «Це питання не пройшло слухання у всіх комісіях, не витримана вся процедура розгляду. І тому ми вирішили провести розширене засідання бюджетної комісії з усіма викладками: якими коштами володіє місто, який відсоток їх освоєння, які кошти вже закладені у бюджет і не можуть бути використані ні на які інші потреби.

Але саме ці гроші не «працюють», тому що терміни їх освоєння постійно відкладаються. Від цих депозитних грошей місто може отримати максимум 3 мільйони гривень – дві снігоприбиральні машини! Кошти міста не повинні лежати мертвим вантажем, а повинні «працювати». І як вийти із ситуації, коли бюджетне законодавство дозволяє тільки таку процедуру, будемо вирішувати згодом», - коментує голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів Андрій Дмитрієв.

Крім кількох відкладених питань, загалом, депутатський корпус демонстрував злагоджену роботу. Відчувалась ґрунтовна підготовка до сесії.

«Депутати Херсонської міської ради працюють конструктивно. Багато роботи проведено у межсесійний період: робота з виборцями та у постійних комісіях. Кількість питань, що винесена на розгляд, говорить сама за себе – близько 100!

І депутати знайшли час і можливість продуктивно попрацювати з документами, вивчити ситуацію з кожного питання, щоб у сесійній залі прийняти колегіальне рішення на благо жителів міста. Більше того, соціально важливі питання депутати приймали одноголосно, не дивлячись на те, яку політичну силу вони представляють у міській раді. Інтереси херсонців об'єднали депутатський корпус», - підсумувала роботу сесії секретар Херсонської міської ради Олена УРСУЛЕНКО.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів