Відомі переможці конкурсу "Легенди Херсонщини"

Більше 40 легенд було надіслано на конкурс "Легенди Херсонщини", організатором якого виступив Благодійний Фонд «Майбутнє Херсонщини».

Літературний конкурс "Легенди Херсонщини" проводився з метою виявлення та підтримки талановитих авторів, вивчення та розповсюдження історій та легенд про Херсонщину, патріотичного виховання дітей та молоді, з ціллю викликати інтерес до нашого регіону, як туристичного осередку України.

Учасники конкурсу надсилали або творчо осмислені, або власні легенди на різноманітні теми. Переважно тематикою робіт стали історії рідного села, селища чи міста.

Переможців конкурсу визначало журі, до складу якого входили: голова громадської організації «Національний конгрес батьків України», заступник директора Херсонського вищого училища культури Андрій Яценко; завідуюча відділом краєзнавства в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.Гончара Оксана Токовило, голова Херсонської обласної громадської організації "Комітет виборців України", краєзнавець Дементій Бєлий; директор Цюрупинського краєзнавчого музею Світлана Хріненко, координатор проектів БФ «Майбутнє Херсонщини», адвокат Руслан Лазарчук; голова правління БФ «Майбутнє Херсонщини» Юлія Ситник. Очолила журі заступник голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова.

«Ми з представниками депутатського корпусу облради прочитали всі ваші твори. Звичайно, було важко визначити переможців, адже всі роботи були чудові, - зазначила Оксана Рукавішнікова. - Дякую учасникам конкурсу. Я вважаю, що займатися вивченням історії нашого краю дуже важливо. Сподіваюсь, що незабаром вийде і книга «Легенди Херсонщини».

Урочисте нагородження переможців відбулось 15 червня у ХОНУБ ім. О.Гончара. Учасників розділили на категорії до та після 18 років. Найяскравіші легенди, що не увійшли до призових місць, були оцінені окремо, а їх автори отримати призи від меценатів проекту. Учасників також привітали подарунками депутати Херсонської обласної ради Віктор Деркач, Віктор Помазнюк та Юрій Рожков.

Отже, у категорії "18+" перемогли:

- 1 місце - Федір Торбенко (псевдонім автора) м.Херсон - 1000 грн.
- 2 місце - Галина Соломахіна м.Каховка - 600 грн.
- 3 місце - Дмитро Овдійчук м.Херсон - 400 грн.

Ольга Лозова з міста Каховка отримала окремий приз від партнерів Фонду, в особі Ольги Жукової, поїздку в "Марійкіну Садибу"

Меценатами та ініціаторами започаткування грошових винагород стали Засновники Фонду Руслан Лазарчук та Юлія Ситник.

В процесі обрання переможців, склад журі одноголосно вирішив присудити окремо Гран-Прі одному з учасників, легенди якого сподобались найбільше. Ним став Юрій Безух з смт. Нижні Сірогози. Юрій давно захоплюється краєзнавством, хоча працює лікарем-терапевтом у райлікарні. Його легенди вже здобули своїх прихильників.

Так, меценатом подарунку для Юрія Безуха, а саме грошової винагороди в 1500 грн., стала громадська діячка, депутат Новокаховської міської ради та директор медичної клініки "Богдан" - Ірена Лепень. Ірена побажала автору подальшого натхнення та наголосила, що тема нашого проекту "Легенди Херсонщини" є близькою їй особисто, так як і сама переймається питаннями розвитку культури, архітектури та історії рідного краю.

У категорії «Діти» зайняли призові місця:
- 1 місце - Ярослав Хоменко, 7 клас
- 2 місце - Андрощук Катя, с.Львове Бериславського району , 10 клас
- 2 місце - Маркуца Кирило м.Нова Каховка, 11 клас
- 3 місце - Дрюк Дар'я м.Херсон, 5 клас
- 3 місце - Андрющенко Влада м.Каховка, 11 клас

Організатори сподіваються на ще більшу увагу до конкурсу «Легенди Херсонщини», адже голова правління Фонду Юлія Ситник пообіцяла зробити щорічним та Всеукраїнським: «Ми дуже вдячні всім за активну участь та оригінальні розповіді. Таврійська земля має настільки багату історію, що про неї знають не тільки на Херсонщині.

Ми дуже раді, що свої твори нам надсилали не лише мешканці Херсону та області, але і інших міст України, таких як Львів, Чернігів, Донецьк. Знаючи своє коріння, переказуючи це молодому поколінню, можемо говорити про гідне продовження нашого роду, історії Херсонщини, України," - запевнила Юлія СИТНИК.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон