Вирішують долю місцевих ПТУ

Кожне шосте профтехучилище планують ліквідувати цьогоріч на Херсонщині. Через відсутність попиту на робітників певних спеціальностей та коштів у місцевих бюджетах закриють ПТУ у Бериславському, Генічеському, Каховському районах, і ще одне - в обласному центрі.

Однак навіть за таких умов дефіцит фінансування профтехосвіти в регіоні перевищує тридцять мільйонів гривень. Тому "оптимізація" торкнеться і деяких спеціальностей, які, за висловом начальника обласного управління освіти і науки Євгена КРИНИЦЬКОГО, "віджили своє". Серед них він, зокрема, назвав операторів комп'ютерного набору.

Немає визначеності і з тим, чи повинні органи місцевого самоврядування повністю взяти на себе витрати з утримання тих профтехучилищ, які збираються зберегти. Скажімо, у другому за значенням місті регіону Новій Каховці дефіцит коштів для ПТУ становить 13 мільйонів 640 гривень до кінця поточного року. Але водночас лише кожен п'ятий учень є мешканцем міста, а всі інші - приїжджі з сусідніх районів.

Відмовляти їм у прийомі на навчання не можна, бо для вихідців із бідних родин та сиріт це чи не єдиний шанс здобути спеціальність і можливість чесно заробляти на хліб. Крім того, на базі ПТУ за направленнями районних центрів зайнятості проходять перекваліфікацію безробітні - загалом 239 чоловік.

ФАКТ

У ПТУ Херсонщини навчається 650 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 58 інвалідів, 590 вихідців з багатодітних родин. Держзамовлення на підготовку робітничих кадрів у минулому році становило 4789 осіб, але на навчання вступили загалом 4449 хлопців та дівчат.

Дані
управління освіти і науки
Херсонської ОДА.

Тому частина депутатів обласної ради підтримала ідею солідарного фінансування профтехосвіти для підготовки кваліфікованих робітників за спеціальностями, які є для регіону пріоритетними. Це фахівці для верфей, сільського господарства та переробних підприємств, а також для обслуговування оздоровниць і туристичної галузі - кухарі, гіди, адміністратори. Втім, яку суму виділять з обласного бюджету за цією статтею витрат, ще не визначилися.

Ще один варіант виживання для ПТУ -- укладати прямі угоди на підготовку молоді за певними спеціальностями на замовлення місцевих підприємств. Та доки вони не виборсалися з кризи, на великі доходи від таких угод сподіватися годі. Поки що тільки дві фірми з обласного центру, котрі просувають у регіоні іноземні технології будівництва, ризикнули відкрити два свої навчальні центри на базі херсонського ВПУ-2. Випускникам профтехучилища у центрах видають і власні сертифікати, що додає їм шансів на працевлаштування у престижні будівельні компанії та дилерські структури.

"Голос України"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон