Обережно: пестициди й агрохімікати

З метою убезпечення від отруєння хімікатами бджіл, виконком Новокаховської міськради звертає увагу власників, орендарів земельних угідь та ділянок про необхідність дотримання вимог законодавства у сфері використання пестицидів і агрохімікатів.


Так, п.7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» передбачає обов'язкове інформування за 3 доби до хімобробок власників пасік про місця (у радіусі 7 км), час, спосіб та вид отрутохімікату, вказуючи час ізоляції бджіл.

Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускаються обробка квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту.

Згідно підпункту 5.26 п.5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві», забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

5 км від місця постійного перебування медоносних пасік; 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об'єктів природо-заповідного фонду; 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

Порушення законодавства в галузі бджільництва, неповідомлення (приховування) або надання неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

Олександр Лимар, начальник екологічної інспекції
"Нова Каховка онлайн"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон