Херсонці знайте: Аліменти відтепер будуть індексувати

Як не прикро про це говорити, але разом із незначним підвищенням народжуваності в Україні спостерігається подальше збільшення кількості дітей, які виховуються без одного з батьків.

Як правило це тато, але є непоодинокі випадки, коли при розлученні діти залишаються не з мамою, а саме з татом, і тоді мама виплачує аліменти. В усіх випадках, той, хто йде з сім'ї повинен виплачувати дітям гроші на утримання.

Хто і скільки це тема окремої розмови, у кожному конкретному випадку рішення приймає суд, але це повинно бути не менше ніж 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (до 30 листопада поточного року це від 322 до 436 грн).

Раніше аліменти (фіксована сума) не індексувалася. Відтепер, аліменти включено у список об'єктів індексації (відповідний Закон ВРУ проголосувала 17 травня, поточного року), а сьогодні його підписав Президент.

Закон у першу чергу передбачає індексацію аліментів, які визначені судом у «твердій грошовій сумі» (фіксована сума, а не % отриманих коштів з яких стягаються аліменти), за рахунок коштів тієї особи, на яку покладено обов'язок по утриманню.

Аліменти утримуються або за місцем роботи, отримання пенсії, стипендії, або чудь-яких інших доходів, з яких, відповідно до рішення суду, вони стягуються. Якщо стягнути аліменти у певному розмірі або суму їх індексації неможливо, адміністрація підприємства нараховує боржнику заборгованість зі сплати аліментів.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон