Олена Урсуленко: Такі проекти допоможуть нам бути енергетично незалежними

На Херсонщині перебувають представники фінської компанії НЕФКО, які перевіряють стан будівництва екошколи в Антонівці.

Нагадаємо, Антонівська школа №21 торік виграла конкурс проектів «Зелена школа» і отримала грант у розмірі 2,5 мільйонів євро на виготовлення пілотного модулю та технічну підтримку.

Грантодавцем проекту виступила компанія НЕФКО (фонд «Північна ініціатива гуманітарної підтримки та енергоефективності – Збірні переносні будинки для соціальної інфраструктури в Україні»).

Розпочалось зведення нового корпусу школи 7 квітня, зараз у приміщенні тривають вже оздоблювальні роботи.

Фінська сторона надає модульні конструкції шкільного корпусу. На даху будуть встановлені сонячні батареї. Планується, що двоповерховий корпус Антонівської школи буде урочисто відкрито вже 1 вересня.

«Такий проект – єдиний у Херсоні і в Україні. Будівництво «зеленої школи» дасть можливість прийняти до навчального закладу більшу кількість дітей, і навчить їх розуміти, наскільки важливо вчитися в екологічно чистому середовищі і тим самим зберігати природні ресурси для наступних поколінь», - впевнена ініціатор проекту, директор Антонівської школи №21 Галина Лугова.

«Зелена» школа наближена до стандартів «зеленої» будівлі з урахуванням сучасних енергозберігаючих та екологічних технологій. Інженерне обладнання та енергоефективні будівельні конструкції сприятимуть раціональному використанню ресурсів і зменшать витрати на експлуатацію приміщення.

Сьогодні у міськвиконкомі відбулось урочисте підписання угоди між Херсонської міською радою і представниками фінської делегації про дотримання усіх процедур реалізації проекту «Пілотний модуль «Зелена школа» у м. Херсоні (смт. Антонівка).

«Це дуже важливий проект для передмістя і для всього Херсона. Нам потрібно навчитися не просто брати кошти в іноземних компаній, а навчитись у них головному – застосовувати сучасні енергозберігаючі технології, - впевнена секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко.

– Ми повинні вивчати досвід дружніх до нас країн, фондів, вкладати кошти в будівництво таких шкіл, інших соціальних об'єктів. З одного боку, це сприятливі умови для здоров'я і самопочуття людини, з іншого – значна економія коштів з бюджету при сплаті комунальних платежів, а в загальнодержавному сенсі - допоможуть нам бути енергетично незалежними».

Ганна СОКОЛЕНКО

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон