Міграційна служба Херсонщини про паспорт громадянина України

Кожен українець після досягнення 16 років отримує найголовніший в своєму житті документ - паспорт громадянина України.

Відповідний документ видається у формі книжечки, або ж сучасний – у формі пластикової картки.

Надалі, він може обмінюватися, видаватися замість утраченого, викраденого, зіпсованого, в разі набуття іноземцями та особами без громадянства (ОБГ) громадянства України, при поверненні на постійне проживання в Україну громадян України, що проживали за кордоном.

Не рідко трапляються випадки, коли 17 та 18-річні юнаки та дівчата проживають на території держави не маючи основного документа, що посвідчує їх особу та підтверджує громадянство. Міграційна служба Херсонщини закликає батьків відповідально віднестись до питання документування 16-річних дітей у визначені законодавством строки.

Не будучи документованим паспортом, особа не зможе укладати цивільно-правові угоди, здійснювати банківські операції, реалізовувати більшість передбачених чинним законодавством своїх прав та інтересів.

Оформлюється паспорт в територіальному підрозділі Державної міграційної служби України за місцем реєстрації. Подати необхідні документи для оформлення паспорта громадянина України вперше, а саме: свідоцтво про народження, копії паспортів батьків (для осіб,які народилися до 01 березня 2001 року) та у разі оформлення паспорта-книжечки 2 фотокартки розміром 3,5 х 4,5 можна через Центр надання адміністративних послуг, або безпосередньо до підрозділу міграційної служби.
Послуга надається безкоштовно.

Для обміну паспорта в зв'язку зі зміною прізвища, видачею замість викрадено, втраченого особа повинна звернутися до підрозділу міграційної служи за місцем реєстрацїі, а у разі крадіжки обов'язково звернутися до органів внутрішніх справ з відповідною заявою.

Не пізніше ніж через місяць після досягнення громадянином 25 та 45 річного віку до паспорта громадянина України у формі книжечки обов'язково вклеюється фотокартка.

Варто зауважити, паспорт вважається недійсним у випадках: 1) не вчасного вклеювання фотокартки при досягненні громадянином 25- та 45- річного віку; 2) коли він підлягає обміну у зв'язку із зміною прізвища, імені та по батькові; 3) встановлення розбіжностей у записах (невідповідність записів, зроблених у паспорті, записам в інших документах); 4) непридатності паспорта для подальшого використання; 5) припинення громадянства особи; 6) коли паспорт знайдено, а замість нього видано новий; 7) смерть особи, якій було видано паспорт; 8) зіпсуття паспорта під час заповнення.

Міграційна служба Херсонщини закликає громадян відповідально відноситись до питання документування паспортом громадянина України, вчасно вклеювати фотокартки при досягненні відповідного віку та, в разі необхідності, здійснювати обмін паспорта у визначені законодавством строки.

Іоанна Євич
УДМС України в Херсонській області

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон