На роздоріжжі...

На роздоріжжі...
На зборах громади с. Кам'янки Каховського району, які проходили у напівпорожньому просторому залі будинку культури, не було байдужих.

Усі питання, винесені місцевим органом самоврядування, викликали неабиякий інтерес, зацікавленість і давно вже хвилювали людей.

Сільський голова Алла Федай у своєму звіті з приємністю повідомила про те, що бюджет сільради нинішнього року зросте удвічі й становитиме 2 млн. 300 тис. грн.

Найбільший внесок до сільської скарбниці — 2 млн. 96 тис. грн. — внесе Державне підприємство «Дослідне господарство «Каховське» (директор Володимир Проценко) Інституту зрошуваного землеробства. Значно скромнішими будуть внески фермерських господарств «Труд», «Зоря Каховщини».

— Куди ж буде спрямовано ці немалі кошти? — запитували присутні.

— Це вирішуватимуть депутати, — була відповідь.

— А навіщо ж тоді ми тут?

Сільський голова змушена була відкрити завісу утаємниченості й розповісти, що кошти, які надійдуть від сплати податків, буде використано на харчування дітей у школі, освітлення населених пунктів, облаштування мед­амбулаторії в с. Цукури, де вже тривалий час відсутній лікар. У звіті мало було сказано про видатки на соціально-культурний розвиток чотирьох населених пунктів, а повідомлення про те, що на ремонт Кам'янського будинку культури передбачено виділити 50 тис. грн., на будівлю ж сільради, яка в майбутньому взагалі може стати незатребуваною, 120 тис. грн., викликало подив і пожвавлення у присутніх.

Тепер на території громади взагалі нічого не буде робитися без участі людей, врахування їхньої думки. Отож домовилися, що демонтаж пам'ятника Леніну, який виявився останнім у Каховському районі, буде зроблено цивілізовано, без наруги, політичної тріскотні. Покладуть його на зберігання. Йшлося також про перейменування вулиць. Цю роботу проведено виважено, без поспіху, з урахуванням побажань жителів села. Колишня вулиця Радянська, наприклад, де зна­ходиться церква святих рівноапостольних Костянтина і Олени, дитячий садок «Ромашка», сучасні спортивні споруди, красиве управлінське приміщення, радують око сотні кущів троянд і квітів, носитиме назву Соборна.

Звітувала на зборах громади також Фаїна Соколова, яка обіймає одразу ...три посади: директора сільського комунального підприємства, його головного бухгалтера та касира. Виявляється, комунальники не аналізують своєї господарської діяльності, працюють, за влучним висловом учасника зібрання Павла Малишенка, куди крива виведе. Молодий і амбітний керівник не змогла доповісти зборам, скільки ж за минулий рік піднято кубометрів питної води, і яка її собівартість.

— На жаль, це підприємство не розвивається, — говорила депутат сільської ради Оксана Куліш. — Треба розширювати сферу надання послуг населенню і заробляти кошти, як це, приміром, роблять у сусідній Чорнянці.

Чимало непорозумінь щодо майбутнього громади виникло при обговорюванні надзвичайно важливого зараз питання щодо децентралізації, яке чомусь у порядку денному стояло останнім. Не дуже цілеспрямовані й наполегливі пошуки компромісів про об'єднання з громадами сіл Чорнянки, Новокам'янки, Роздольного не увінчалися успіхом. Залишившись на роздоріжжі, сільський голова Алла Федай несподівано запропонувала жителям чотирьох сіл, які входять до Кам'ян­ської сільради, добровільно об'єднатися з громадою міста Таврійська.

— Це не гірший варіант, — сказала вона. — У нас з'явиться можливість стати сильною і самодостатньою громадою.

З різкою і обгрунтованою критикою цієї ініціативи виступив заступник директора ДП ДГ «Каховське» Віктор Дядів:

— Вважаю, що наше майбутне — в об'єднанні з високоорганізованою громадою м. Нова Каховка, — висловився колишній керівник цієї сільської громади. — Там створено усі необхідні умови для праці, навчання, відпочинку, оздоровлення, лікування. Треба добре все обмізкувати і вивірити перед тим, як прийняти рішення.

Такої ж думки був депутат сільради Володимир Ніколаєнко, який за­уважив, що про формат об'єднання, запропонований головою, він чує вперше. Молодий водій, батько двох дітей Денис Капустін мовив про переваги й досягнення гарного міста на Дніпрі — Нової Каховки. Треба йти до сильних і перспективних, туди, де людям житиметься краще, розмірковували виступаючі.

Після нетривалого обговорення збори дали дозвіл на створення робочої групи, яка повинна вивчити доцільність об'єднання з громадою м. Таврійська. Вирішено також звернутися з листом до Новокаховської міськради з пропозицією спільно обговорити це життєво важливе питання.

Володимир МЕНИСЕНКО,
спеціальний кореспондент «НД»

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів