Легальних промисловців затримують на браконьєрстві

Поліція та громадські активісти Херсонщини дедалі частіше виявляють ганебні факти, коли масштабним браконьєрством у нерест займаються працівники легальних риболовецьких підприємств, які за квоти на вилов зобов'язані самі охороняти природні багатства та створювати умови для розмноження риби.

На березі Болгарської балки Каховського водосховища у Великолепетиському районі члени обласного оперативного штабу по боротьбі з браконьєрством та співробітники поліції затримали трьох таких "законних" рибалок.

Вони спочатку виготовили й виставили тут нерестові гнізда для метання ікри. А потім... цинічно перегородили шлях до них трьома кілометрами (!) сіток та виловили купу лящів, судаків, товстолобів та карасів.

Трохи пізніше в акваторії Дніпро-Бузького лиману (Білозерський район) поліція затримала ще трьох учасників риболовецької артілі, які розгорнули тут п'ятнадцять сіток та набили ящики 170 кілограмами карася з ікрою.

Звісно, за фактами незаконного видобування природних ресурсів буде відкрито кримінальне провадження. Але члени оперативного штабу та депутати Херсонської облради переконані, що цього недостатньо. На їхню думку, Держрибагентству України треба негайно позбавити всіх квот та дозволів на вилов риби ті риболовецькі підприємства, які нахабно та з розмахом ведуть промисел у заборонений нерестовий період. Активісти вже звернулися з цього приводу до керівництва Держрибагентства та засобів масової інформації. Але реакції столичних чиновників поки що немає.

"Голос України"

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон