Нові власники землі - учасники АТО

У Білозерці відбулося урочисте вручення наказів про надання земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства 10 учасникам АТО.

Дехто з них одержав по дві ділянки різного цільового призначення (садівництво та особисте селян­ське господарство).

Ці накази дають підставу звернутися до відповідної землевпорядної організації й замовити проект землеустрою щодо відведення землі. У подальшому ця документація буде за­тверджена, а ділянка передана у власність учаснику АТО.

— Хочу зазначити, що саме Білозерський район перебуває на першому місці з видачі наказів про надання земельних ділянок учасникам АТО, — сказав у своєму виступі в. о. началь­ника Головного управління Держ­геокадастру в Херсонській області Ігор Шапран. — Ми й надалі робитимемо все можливе, щоб максимально спростити процедуру надання земельних ділянок нашим воїнам-героям. Будь ласка, звертайтеся до нас з будь-яких земельних питань, завжди допоможемо.

Як розповів Ігор Анатолійович, Херсонщина одна з небагатьох областей України, яка має в резерві земельні ділянки. У нас достатньо масивів, які можна передати воїнам АТО. На сьогоднішній день видано приблизно 1800 наказів. Найбільше — у Білозерському, Цюрупинському районах та Херсоні.

Площа ділянок — до 2 гектарів. Адже згідно з законодавством кожен громадянин України може безоплатно отримати у власність до двох гектарів землі. Практично всі ділянки виділяються під особисте селянське господарство, під будівництво жилого будинку — значно менше. Тут виникають певні проблеми.

Справа в тому, що розпорядником даних земель є не Головне управління Держзем­геокадастру, а місцеві ради. У багатьох з них просто немає генеральних планів, що не дає можливості запланувати земельні ділянки та видати відповідні документи. Також надаються ділянки під садівництво. Скажімо, садівниче товариство на території Інгулецької сільської ради Білозерського району пішло назустріч Головному управ­лінню Держгеокадастру в Херсонській області й пере­дало учасникам АТО близько 40 земельних ділянок.

Оформлення земельної ділянки займає 2—3 місяці. Якщо діяти разом, тобто обрати довірену особу від десятьох осіб, то можна оформити весь комплект документів протягом місяця.

— Якщо до нас надходить заява, ми робимо все для того, щоб знайти людям землю для ведення особистого селян­ського господарства, — під­креслив голова Білозерської РДА Віктор Романов. — На сьогодні у нас в районі — 136 учасників бо­йових дій. Дуже приємно, що ті завдання, які генеральний штаб ставив перед Білозер­ським районом по хвилях мо­білізації, по контракту та призову — виконані. Наш район завжди у цьому в лідерах області.

Завдання нинішнього весняного призову — призвати 40 чоловік. Для порівняння: по Херсону це завдання — 120 осіб. Між тим, в обласному центрі мешкає в 6 разів більше людей. Тобто призов зді­й­снюється в основному за рахунок села. Ми вже виконали завдання на 65%, за контрактом — на 75%. До речі, на контракт люди йдуть! Особисто я знаю ситуацію в АТО не з чужих слів — мій син там служить у морській піхоті вже третій рік...

Анатолій ЯЇЦЬКИЙ
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів