Херсонці переглянули виставу «Пишка»

На 18 Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» цю виставу привезли наші сусіди із Миколаєва.

Миколаївський академічний український театр драми та комедії за всі 18 років проведення фестивалю, жодного разу не пропустив можливості приїхати до нашого міста. Херсонський та Миколаївський театри поєднує давня та міцна дружба, тому співпраця між ними триває і донині.

«Наші театри поєднують не просто партнерські відносини, а велика дружба. Я знаю, що Микола Семенович (директор Миколаївського театру – ред.) в Миколаєві вирішить будь-яку проблему для нашого театру, і не тільки для нашого. Це дуже важливо в нашому житті, коли ти відчуваєш плече свого друга», - зазначив директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша Олександр Книга.

«Ми пишаємось тим, що 18 років поспіль приймаємо участь в «Мельпомені Таврії». Ми любимо херсонського глядача, скажу більше, ми його поважаємо. Тому всі ці роки привозимо вистави різних жанрів: опери, оперети, мюзикли, комедії, трагедії. Сьогодні ми представляємо на ваш розсуд драму по Гі де Мопассану «Пишка», яку поставив випускник нашої театральної студії при театрі, наш актор, а зараз молодий та перспективний режисер України Максим Голенко», - зауважив директор Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії Микола Берсон.

«Пишка» – громадська та сатирична, але, у той же час, зрозуміла сьогоднішньому глядачу вистава.

В кожному образі "читаються" риси не конкретних людей, а скоріш соціальних груп та прошарків суспільства: бравада демократа Корнюде, який зустрівшись з реальною загрозою втрачає будь-яку ідею та навіть свою гідність; зрада представників еліти, які заради своєї безпеки та ситості підштовхують інших на ганебні вчинки, прусський військовий, який ховає свої комплекси за маскою жорстокості – все це образи, що наповнюють сценічний простір вистави «Пишка».

Тетяна БОЙКО
фото автора

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів