Опозиційний блок вимагає відновити скасовані виплати по народженні дитини

З 2014 року в 1.5-3 рази знижена номінальна одноразова допомога при народженні дитини (на 2-у, 3-ю и 3+ дитину).

Інфляція і девальвація «з'їла» їх реальну купівельну спроможність, тому фактично (в доларовому вираженні) ця допомога впала за останні 2 роки: на 1 у дитину – на 60%, на 2-у – на 80%, на 3ю та 3+ дитину - на 90% (с 15 500 дол. до 1500 дол.)

Залежність рівня народжуваності від рівня виплат простежується протягом 10-річного періоду, який співпадає з періодом ведення диференційованих виплат.

В 2015 році загальний коефіцієнт народжуваності знизився до рівня 2006 року – моменту введення виплат по народженню дитини (починаючи з 2005 року).

Одноразова виплата по народженню становить 10 320 грн. і щомісячні виплати — 860 грн. (протягом 3-х років). Це абсолютно не покриває витрат навіть на першому році життя.

Навіть за офіційним прейскурантам «по пологам», жінки сплачують за договірні пологи близько 10 тис. грн., ще близько 1 тис грн може коштувати «пакет в пологовий будинок» (пелюшки, ліки, миючі засоби).

Щомісячна виплата на малюка в 830 грн. не покриває витрат на підгузки та харчування «Малютка» (батьки витратять в 2 рази більше). У випадку, якщо дитина – алергік, то щомісячні витрати тільки на гіпоалергенне харчування перевищать 1 200 грн.

У результаті українські сім'ї не поспішають народити другу і більше дітей. Питома вага сімей з однією дитиною стабільно перевищує 70% (від 73% до 75%).

Політична партія «Опозиційний блок» вимагає:

1. Відновити диференційований підхід щодо виплат допомоги по народженню дитини і прийняти Закон про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо відновлення деяких видів допомоги» (законопроект № 1018 від 27.11.2014 )

2. Прийняти запропонований Опозиційним блоком «чесний і справедливий бюджет» на 2016 рік, який забезпечить дієву державну підтримку сім'ям з дітьми, передбачає гідну індексацію реальних доходів, що дозволить сформувати якісне, здорове, освічене майбутнє покоління українців

3. Припинити зниження фінансування закладів для дитячого оздоровлення, що призводить до їх поступової руйнації, та виділити достатній ресурс для забезпечення функціонування і розвитку цієї системи. Забезпечити ефективне 24-денне оздоровлення дітей (не підміняючи його 14-денним відпочинком).

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів