У Херсоні гартують справжніх козаків!

Днями на базі навчально-тренувального центру Херсонського державного університету відбувся V національно-патріотичний фестиваль «Козацький гарт».

Вже традиційно наприкінці навчального року водно-спортивна станція ХДУ перетворюється на справжню Козацьку Січ, а студентство вишу доводить: вони шанують свою історію і знають, що таке козацький дух.

Цьогоріч цей масштабний проект був підготовлений спільними зусиллями студентського активу Херсонського державного університету та Первинної профспілкової організації студентів (ППОС) під патронатом голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва.

Безпосередню підтримку молоді надав ректор ХДУ Василь Стратонов. До складу оргкомітету фестивалю увійшли: голова студпарламенту, голова старостату, голова ППОС та заступники деканів з ОВРП факультетів.

Як запевняють організатори, захід було проведено з метою знайомства з культурною та історичною спадщиною Херсонщини та України, пропагандою здорового способу життя серед молоді нашого навчального закладу та виховання їх у національно-патріотичному дусі.

На початку фестивалю гостей та учасників привітав ректор ХДУ В.Стратонов: «Напередодні Міжнародного дня сім'ї велика родина Херсонського державного університету вирішила показати, що ми не тільки навчаємося, а вміємо розважатися, відпочивати, вивчаємо історію козацтва та Херсонщини, розвиваємося фізично та є патріотами своєї держави». Василь Миколайович побажав усім гарного настрою, а командам – перемоги.

На захід завітало чимало поважних гостей, серед яких були: Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко, секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко, начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Євген Криницький, отаман Чорноморського козацтва Олег Синаєв.

Після урочистого відкриття на спортивну арену запросили збірні команди «Гайдамаки» та «Оселедці», до складу яких, згідно жеребкування, увійшли студенти усіх факультетів. На них чекали справжні козацькі випробування. Звання найсильнішої, найспритнішої та найрозумнішої команди вони виборювали у різноманітних конкурсах та естафетах, де проявили свою силу, мужність та витривалість.

Хлопці створили справжній козацький тотем, змагалися в перетягуванні канату, завданнях на спритність та швидкість, брали участь в колоритному виді козацької боротьби «лава на лаву». Крім того, юнаки продемонстрували усім свої знання з історії козацтва під час інтелектуальної вікторини від ректора Василя Стратонова.

Також у межах фестивалю проводився конкурс національної страви «Смачна хата». Збірні команди дівчат представили на розсуд журі не тільки страви української кухні, а й змагалися у креативності та вмінні їх презентувати.

Окрім конкурсної програми, своїми хореографічними та вокальними номерами присутніх радували творчі колективи факультетів: іноземної філології, філології та журналістики, природознавства, здоров'я людини і туризму, перекладознавства, технологій та сфери обслуговування, культури і мистецтв, психології, історії та соціології.

Особливого колориту фестивалю додав виступ гостей свята – Центру живої історії «Олешшя».

За результатами проведених конкурсів перемогу одержала команда «Оселедці». Від профкому студентів вони отримали подорож по Дніпру на байдарках, команда «Гайдамаки» – смачні солодкі призи.

Наприкінці заходу всіх присутніх запросили скуштувати справжнього козацького кулешу. Отож, V національно-патріотичний фестиваль «Козацький гарт» завершився на смачній ноті, і організатори сподіваються, що апетиту до козацьких розваг молоді вистачить аж до наступного року.

Прес-центр ХДУ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів