Медичне забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху

В рамках проведення тижня безпеки дорожнього руху 17 травня в конференц-залі Департаменту охорони здоров'я обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл «Медичне забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху.


У заході брали участь: керівництво Департаменту охорони здоров'я, представники медичних закладів області, Управління транспорту, дорожньої інфраструктури та зв'язку, управління Національної поліції та перевізники маршрутів загального користування.

Круглий стіл був проведений з метою інформування перевізників про фахову допомогу, що можуть надати заклади області, зокрема навчання водіїв наданню долікарської допомоги, розпізнаванню осіб, що знаходяться в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, тощо.

Як розповіла Ірина Бліжевська, завідуюча диспансерним відділенням КУ «Обласний наркологічний диспансер», протягом 2015 року в області було проведено 2533 огляди. Серед осіб, доставлених для проходження експертизи, 40,7% знаходились в стані алкогольного сп'яніння, в наркотичному сп'янінні виявлено 132 особи. Інформація про кожного водія, виявленого в такому стані за кермом, зберігається в базі даних закладу і враховується при повторній видачі сертифікату про відсутність наркологічних захворювань.

Наталя Скакун, директор ПП «Херсонський медичний центр безпеки дорожнього руху», зазначивши, що в області працює 25 медичних комісій, закликала автоперевізників звертати увагу не лише на алкогольне чи наркотичне сп'яніння, але й на загальний стан здоров'я водія, а також на термін дії медичних довідок, що складає 1 рік.

На важливості дорейсових оглядів та недопущення водіїв до керма у разі погіршення стану здоров'я наголосив у своїй доповіді Юрій Ромаскевич, головний лікар Херсонського обласного центру здоров'я та спортивної медицини. «Першу медичну допомогу мають вміти надавати перш за все учасники дорожнього руху. Рахунок іде на хвилини, тому правильно вкомплектована аптечка, вміла долікарська допомога рятують життя», - зауважив він. Сприятимуть безпеці на дорогах правильна розмітка та розміщення зупинок громадського транспорту в більш доцільних місцях.

За словами Леоніда Добровольського, завідуючого навчально-тренувальним відділенням КЗ «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», в закладі за рік навчання домедичної допомоги проходять близько 1300 осіб, з них лише 25% водіїв. Заклад готовий надавати будь-яку методичну та практичну допомогу.

Підводячи підсумки круглого столу, заступник директора Департаменту охорони здоров'я Ліна Бондарева запевнила, що зустрічі в такому форматі для інформування та пошуку рішень продовжуватимуться, адже за безпекою дорожнього руху стоїть найцінніше – людське життя.

Тиждень безпеки дорожнього руху проводиться з 16 по 22 травня за ініціативи Міністерства охорони здоров'я України з метою об'єднання зусиль усього суспільства для виконання державних і міжнародних програм з безпеки дорожнього руху та пропаганди важливості дотримання правил безпеки на дорозі.

Щороку на автошляхах України гине понад 4 000 осіб та більш ніж 30 000 людей отримують травми. ДТП є першою за поширеністю причиною смерті молоді у віці від 15 до 24 років та другою серед дітей у віці від 5 до 14 років.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів