Це територія, що складається з восьми вулиць поблизу річки Вірьовчина. Сама річка пересохла, що призвело до утворення торф'яних пластів. У минулому році, починаючи з серпня по жовтень, пожежно-рятувальні підрозділи боролись тут з пожежами, що виникали з певною періодичністю, на загальній площі близько 25 га.
Перше, що побачила рейдова бригада – це самозахват території мешканцями крайніх садиб, які влаштовують тут городи. Відповідно перекриваються під'їдні шляхи, що значно ускладнює потрапляння пожежної техніки до місця горіння.
«Ми підготували та направили листи в органи місцевого самоврядування щодо вивезення сміття і розчищення доріг для вільного та оперативного під'їзду пожежно-рятувальної техніки до місця пожежі. Тепере очікуємо на результат», - розповів провідний фахівець районного відділу обласної служби ДСНС Максим Костогриз.
Далі – це сміття, що можна одразу побачити в очеретяних зарослях практично по всьому периметру приватної забудови. Під час спеки такі стихійні звалища самозаймаються і спричиняють пожежі. Також виднілись залишки від багаття. Хтось випалював сміття прямо в очереті, який не зайнявся лише через те, що упродовж останніх діб йдуть сильні дощі.
«Сміття, що не вивозиться, можна випалювати і на подвір'ях, але за всіма правилами. Наприклад, взяти металеву бочку або ж вирити яму в землі і там палити сміття. Обовязково стежити, щоб воно повністю згоріло, після чого можна місце горіння залити водою», - радив мешканцям провідний інспектор районного відділу обласної служби ДСНС Юрій Фарина.
Квартальна, яка нещодавно виконує свої обовязки і сама проживає в цьому районі, щиро переймається даною проблемою. Каже, що розмовляє з мешканцями, старається переконати їх в тому, аби вони своїми діями не призводили до таких явищ, як пожежа. Відповідно звертається за допомогою до депутаського корпусу, органів місцевого самоврядування.
«Будемо складати певні заходи і вже вирішувати проблему через рішення міської ради, райвиконкому аби попередити цю вкрай небезпечну ситуацію», - такий висновок зробив депутат міської ради Леонід Ремига.
Рятувальники під час рейду в черговий раз роздали мешканцям тематичні листівки з роз'яснення основних правил поводження аби не допустити пожеж в екосистемах. Головні з них – це не засмічувати прилеглу територію, не випалювати сміття поблизу очерету, не кидати недопалки у суху траву.
ГУ ДСНС України у Херсонській області