Загадки "мертвого моря" Херсонщини

Тільки у двох місцях земної кулі існують унікальні «мертві» водойми. Одне з них розташоване у Ізраїлі. А другим природа щедро нагородила Херсонщину.Люди ще два віки тому помітили, що грязі озера Сиваш мають цілющі властивості.

Коли у 1969 року військовий вантажний літак упав у одну з бухт Сиваської затоки в Херсонської області, аварія спричинила пробивання товстого слою багнюки лиману. В результаті на місці падіння літака утворилася глибока яма, в яку почала стікатися вода рожевого кольору. Ця вода прибувала з нижчого горизонту.

За припущеннями вчених ця рожева вода є залишками стародавнього Лемурійського моря. Рожева вода володіє чудодійними лікувальними властивостями і є унікальною в світі.

Розчиняючись у сиваських грязях, рожева вода перетворює лікувальну грязь лиману на високоактивну лікувальну сполуку. Сама грязь лиману утворювалася багато тисяч років. Вона містить відкладення біологічного і мінерального походження.

Як видно з хімічних складів різних грязей України, вони багато в чому схожі між собою, а хімічний склад рожевої води і грязі затоки Сиваш неможливо до кінця вивчити у зв'язку з необмеженою кількістю компонентів, широким спектром дії та унікальністю їх взаємодії.

Саме тут - на Херсонщині з'єднується старовина моря і молодість землі...

За матеріалами сайту Україна туристична

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів