Що треба знати про поїздки до Криму

Кожен громадянин України має право на вільний та безперешкодний в'їзд на тимчасово окуповану територію через контрольні пункти в'їзду-виїзду.

Потрапити українцю до АР Крим можна за умови пред'явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство.

Тобто для перетину адміністративного кордону достатньо мати паспорт громадянина України, що стосується дітей – обов'язковим є закордонний паспорт.

Досить часто відвідати територію півострова виявляють бажання іноземці та особи без громадянства (далі-ОБГ).

Згідно вимог чинного законодавства дана категорія осіб, які на законних підставах перебувають на території України , окрім паспортного документа повинна мати спеціальний дозвіл, виданий територіальним органом Державної міграційної служби.

Дозвіл може бути виданий у разі наявності наступних підстав:

1) проживання на тимчасово окупованій території України близьких родичів чи членів сім'ї іноземця або одного з подружжя іноземця, що підтверджується документами, виданими уповноваженими державними органами України;

2) розташування на тимчасово окупованій території України місця поховання близьких родичів або членів сім'ї іноземця або одного з подружжя іноземця, що підтверджується відповідними документами;

3) смерті близьких родичів або членів сім'ї іноземця або одного з подружжя іноземця, що проживали на тимчасово окупованій території України, що підтверджується відповідними документами;

4) наявності права власності на об'єкти нерухомості, які розташовані на тимчасово окупованій території України;

5) необхідності провадження журналістської діяльності (виключно за клопотанням або погодженням з МІП);

6) необхідності проповідування релігійних віровчень(виключно за клопотанням або погодженням з Мінкультури);

7) проживання на тимчасово окупованій території України на підставі посвідки на постійне проживання, іноземця або особи без громадянства, місце проживання яких зареєстровано в АРК або м. Севастополі.

8) необхідності взяття участі у заходах Меджлісу кримськотатарського народу.
Спеціальний дозвіл може бути одноразовим та багаторазовим. Багаторазовий дозвіл видається особам, які мають посвідку на постійне проживання в Україні з реєстрацією в АР Крим.

З початку року міграційна служба оформила понад 100 спеціальних дозволів для в'їзду на тимчасово окуповано територію України та виїзду з неї.

Більшість іноземців, які отримали відповідний документ є громадянами Росії.

Видача спеціального дозволу або прийняття рішення про відмову в його видачі здійснюється у строк не більше п'яти робочих днів з моменту надходження документів.

Іоанна Євич
УДМС України в Херсонській області

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів