Олександр Співаковський: Час «сліпого» прийняття законів минув

У минулу п'ятницю, 6 травня, в Миколаєві відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Центральною темою засідання були визначені регіональні аспекти забезпечення функціонування та якості дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної і вищої освіти.

Перед початком засідання члени Комітету та представники профільного міністерства мали зустріч із керівництвом Миколаївської області, під час якої обговорили нагальні проблеми освітньої галузі. Як то - питання оптимізації шкільної мережі, організації дитячого харчування, матеріально-технічного забезпечення та кадрового потенціалу закладів освіти тощо.

Як підкреслив голова Миколаївської облдержадміністрації Вадим Меріков, конструктивний діалог між законодавчою і виконавчою владою зараз є надзвичайно важливим. «З одного боку, ми можемо підняти актуальні питання, з іншого - обговорити і знайти шляхи вирішення», - сказав губернатор.

Зокрема, наголосив він, у регіоні дуже непросто йдуть процеси, пов'язані із децентралізацією: «Реформа об'єднання громад тільки стартує, як і процес оптимізації шкіл, і ми відчуваємо десь опір, десь нерозуміння, і нам дуже важлива ваша підтримка».

Голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко особливо наголосила на необхідності нових підходів у патріотичному вихованні молоді. Взагалі, за її словами, освітня галузь давно потребує інновацій, але освітяни мають бути самі зацікавлені у реформуванні старої системи.

Цю думку підтримав перший заступник голови Комітету з питань освіти та науки Олександр Співаковський: «Протягом усіх років незалежності, тобто, вже 25 років поспіль, ми нібито йдемо від реформи до реформи, а покращення в освіті так і немає, і ми знову змушені повертатися до початку. Але чому не йдуть реформи? Тому, що вони не синхронізовані з тими, хто мусить їх впроваджувати в життя — з освітянами, з суспільством», - сказав він.

За словами О.Співаковського, за прийняттям будь-якого закону мають слідувати продумані, покроково прописані, процеси їх адміністрування та логістики впровадження. Інакше, підкреслив він, матимемо проблеми, подібні до тих, що виникли зараз із профтехосвітою. Або - можуть виникнути у процесі оптимізації шкільної мережі, коли не продумана система підвозу дітей, їхнього харчування тощо.

«Час «сліпого» прийняття законів минув. Для впровадження освітніх законів потрібно створити так звану «імплементаційну подушку». Бо гарні тексти приймати — це одна справа, а імплементувати їх, впроваджувати їх у життя — це зовсім інша», - підкреслив він.

Саме для того, щоб почути думку освітян і місцевої влади, тобто - тих, кому доведеться втілювати в життя освітні новації, за словами О.Співаковського, і вирішено було провести виїзне засідання профільного парламентського Комітету за участю представників МОН України.

«Сьогодні дуже важливо розставити найбільш важливі акценти, внести ряд пропозицій і почути педагогічних колег. І зробити все, щоб південь України був почутий, питання освітньої сфери були почуті, питання реформування не плуталися з питаннями знищення», - підтримав колегу народний депутат від Миколаївщини Тарас Кремінь.

Олег АЛЕКСАНДРОВ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів