Яким буде цьогорічний фестиваль «Мельпомена Таврії»?

Про це сьогодні, 5 травня, під час прес-конференції розповіли: директор Херсонського облмуздрамтеатру Олександр Книга та директор «Фестивального центру» Олександр Мудрий.

Зовсім скоро Херсон порине у море творчості, з 20 по 28 травня в обласному центрі відбудеться XVIII Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії». Цього року він присвячений 25-й річниці Незалежності України. А пройде він під девізом: «Україні миру та злагоди».

Велетенську хвилю творчості нашому місту будуть дарувати 30 театрів, які презентують 33 вистави.

За словами директора театру Олександра Книги, цьогорічний фестиваль буде наймасштабнішим за всі попередні роки проведення фестивалю. До Херсона приїдуть театри з Грузії, Португалії, Австрії, Угорщини, Румунії, Литви, також очікуються представники Польщі та Білоруської Республіки.

Географічна мапа цьогорічного фестивалю вражає: Бехешчаба, Бирлад, Брага, Вац, Вільнюс, Дніпропетровськ, Кіровоград, Київ, Луганськ, Львів, Маріуполь, Миколаїв, Полтава, Тбілісі, Чернівці, Чернігів!

«На сьогоднішній день ми можемо сказати, що до нас приїдуть 30 театрів, які зіграють 33 вистави. Окрім цього, буде ще багато різноманітних заходів. Вже кілька років працює «Green zone», яка в цьому році буде дуже потужна, будемо там грати навіть вистави.

Одна з вистав це спільний українсько-австрійський проект, який ми презентуємо в нашому, Потьомкінському сквері. Крім цього, там будуть читання п'єс, концерти, зустрічі акторів.

Також буде розгорнутий «Театральний пікнік» - це будуть певні буфети. Адже театр починається не тільки з вішалки, а й буфету. Це також важлива частина, бо ми обслуговуємо глядача.

Хочемо в цьому році зробити флешмоб для своїх гостей. Ми, херсонці, живемо на річці Дніпро. Хочемо пригощати наших гостей, на «Театральному пікніку» поряд з театром, нашою рибацькою юшкою. Думаю, для наших гостей - це буде цікаво», - зазначає директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша Олександр Книга.

До речі, треба підкреслити, що всі заходи, які будуть проходити на «зеленій зоні» є безкоштовними!

Цьогорічний бюджет фестивалю 1 мільйон 300 тисяч гривень. За словами Олександра Книги, 200 тисяч – виділило місто, 150 – область, 200 – Міністерство культури. Все інше – це підтримка спонсорів та виручка від продажу квитків.

«Спонсорів в цьому році не так багато, але основні, ті що були завжди – залишилися. Хто дає 20, хто 30, хто 40 тисяч. Ми за це дуже вдячні.

В цьому році у нас близько 800 чоловік тільки гостей. Їх треба поселити.

За умовами фестивалю, ми оплачуємо перебування. Маємо виплатити добові. Якщо раніше – це було 30 гривень, то сьогодні соромно стільки давати людям. Сьогодні – це 50, і то, хіба можна на 50 гривень купити щось в чужому місті – ні!», - говорить директор Херсонського облмуздрамтеатру Олександр Книга.

«За всю історію фестивалю – це буде найбільший фестиваль. Такої кількості театрів, вистав та людей – у нас ще не було», - підкреслює директор «Фестивального центру» Олександр Мудрий.

До речі, цього року оголошується конкурс на краще селфі з рекламною продукцією фестивалю. Переможець конкурсу отримає безкоштовні квитки на вистави та заходи фестивалю.

«Для нас цікаво, щоб фотографія була позитивною, враховуватимуться кількість лайків», - сказав Олександр Книга.

Як завжди, відбудеться і карнавальна хода, яка за словами Олександра Андрійовича, має бути грандіозною.

Тетяна БОЙКО

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів