Співаковський вважає шкільні побори взагалі ганебною практикою

Народний депутат України Олександр Співаковський вважає неприпустимим, коли преференції для дитини у школі ставляться в залежність від внесків її батьків до фонду навчального закладу.

"Коли, наприклад приходять мама або батько, а їм кажуть: здай кошти, і тоді твоя дитина сидітиме на першій парті, це – чиста корупція. Якщо беруться кошти за вирішення якихось питань, це корупція, незалежно від того, офіційно ці кошти надійшли чи ні. Це є зло...

І я категорично проти того, щоб пов'язувати преференції для дитини відповідно до статків її батьків" – розповів він в інтерв'ю херсонським журналістам на місцевому радіо.

Шкільні побори нардеп взагалі вважає "ганебною практикою", хоча визнає, що без батьківських коштів вижити освітнім закладам було б неможливо.

"Я вам скажу, що батьківські фонди, шкільні фонди існують в будь-якій країні. І в Сполучених Штатах, і в Європі. Але там — це фонд, який офіційно зареєстрований, який має свій статут.

Будь-які кошти, що надходять в ці фонди, це офіційні кошти, і всі бачать, скільки і від кого надійшло, всі бачать, на які потреби йдуть. Існує опікунська рада, яка приймає рішення: фінансуємо, наприклад, придбання комп'ютерів чи оснащення спортивного майданчика.

Коли люди бачать, яким чином все це здається, яким чином ці кошти витрачаються, ні в кого не виникає питань", – відзначив нардеп.

І в жодному разі ставлення до учня не залежить від того, скільки здали його батьки до шкільного фонду, і чи здавали кошти взагалі, підкреслив він.

Українські навчальні заклади мають взяти на озброєння досвід іноземних колег щодо принципів діяльності так званих шкільних фондів, вважає Олександр Співаковський.

Основними засадами мають стати, насамперед, абсолютна прозорість збору коштів, їх використання і звітності. Окрім того, підкреслив парламентар, внески до таких фондів мають бути цілком добровільними.

Прес-служба народного депутата Олександра Співаковського

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів