Болючий удар по зрошенню

На Херсонщині вийшла з ладу насосна станція №4 Каховського магістрального каналу, що підкачує дніпровську воду для поливуна поля між селами Вільна Україна та Архангельська Слобода.

Цьому передувало коротке замикання електромережі, яке спровокувало пожежу в електрощитовій станції. І поки співробітники ДСНС її ліквідували, обладнання на загальній площі у десять квадратних метрів було сильно пошкоджене вогнем.

Отож насоси довелося зупинити, а станцію -- знеструмити. Її ремонт триватиме не менше двох тижнів, а на той час аграріїв забезпечуватиме водою сусідня станція № 5, де є додаткові потужності.

Якби таке сталося влітку, коли всі станції каналу працюють із максимальною віддачею, оперативну заміну зробити не вдалося б, і кілька тисяч гектарів земель із поливних миттю перетворилися б на богарні. А їх власники недорахувалися б значної частини врожаю. Однак біда в тому, що подібні аварії не виключені по всьому технологічному "ланцюжку" з 23 насосних станцій КМК.

Начальник Головного управління Каховського магістрального каналу Артур Мусієнко каже, що насосну станцію № 4 облводгосп передав у відання ГУ КМК 2008 року. До того вона вже встигла відпрацювати понад три десятки років. Її електрообладнання зношене і потребує повної заміни, але на це, як завжди, немає грошей.

Така сама ситуація і на інших станціях. Власне, питання не в тому, чи вийдуть вони з ладу, а тільки - коли станеться аварія.

Голос України

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон