Херсону грошей від держави не дадуть?

З цього приводу розгорілася дискусія сьогодні, 23 квітня під час виїзного засідання в Херсоні комітету з питань бюджету Верховної Ради України.

На засіданні обговорювали ряд проектів, важливих для розвитку Херсонщини, які можуть бути підтримані за рахунок державного бюджету: ремонт і реконструкція доріг, забезпечення селища Комишани якісною питною водою, створення Центру променевої терапії, розвиток спортивної інфраструктури, аеропорту «Херсон», відродження системи зрошення і будівництва житла для військовослужбовців.

Всі ці проекти вимагають колосальної фінансування з боку як інвесторів, так і державних та місцевих бюджетів. Але, в ході засідання виявилося, що деякі члени бюджетного комітету Верховної Ради виступають з різкою критикою намірів фінансувати з державного бюджету проектів, які стосуються безпосередньо обласного центру - міста Херсона.

Так народний депутат Богдан Дубневич (фракція БПП), заявив, що не бачить сенсу фінансувати що-небудь з державної скарбниці в обласному центрі, адже, на його думку, бюджет Херсона "і так рясний", оскільки депутати Херсонської міської ради нещодавно проголосували за виділення коштів під депутатські фонди: "Поясніть мені, що це за депутатські фонди, на які пішло 27 млн. гривень бюджету міста. Головна проблема Херсона - мостоперехід, чи як місцевим депутатам зробити селфі біля нової лавочки? Коли приходять люди і говорять про свої проблеми, а потім дивишся на цифри, як вони розпорошуються, то нема бажання допомагати...", - заявив нардеп Дубневич.

Свого колегу по парламентському комітету підтримав народний депутат Іван Крулько (фракція «Батьківщина»): «У народних депутатів немає ресурсів, щоб на своїх округах витрачати як вони захочуть. Я розумію, що в рамках децентралізації більше коштів передається на місця, але не можна ж витрачати їх на свої потреби, створюючи корупційні ризики. Проблема мостопереходу для Херсона одна з найважливіших, а ви замість неї фонди депутатські створюєте.

Так, закон дозволяє це робити зараз в місцевих радах, але я пропоную занести в протокол мою пропозицію - на законодавчому рівні заборонити депутатам місцевих рад створювати такі фонди, інакше масштабні проекти не зможуть бути профінансовані ніколи », - висловився народний обранець.

На захист позиції місцевих депутатів виступила, присутня на засіданні бюджетного комітету ВРУ, секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко: "...Ідея цього проекту рішення виникла не на порожньому місці. У минулому році був профіцит міського бюджету більше 140 млн. грн. і не можливо було проконтролювати, куди були витрачені ці кошти.

Оскільки зараз 80% депутатського корпусу оновилася, то вони хочуть брати участь в розподілі та контролі профіциту міського бюджету, тому і створили такі фонди. Коли наші депутати йшли на вибори, вони ставили перед собою конкретні цілі і завдання, які тепер хочуть виконувати», - заявила Олена Борисівна.

Менш рішучим у відстоюванні рішення депутатів міськради був міський голова Херсона Володимир Миколаєнко, який мляво зазначив: «В міській раді представлено чимало депутатів, які мають велике різноманіття думок... Ніяким чином не хотів би ображати депутатський корпус, але я, на жаль, не можу довести до них, що в місті є інші пріоритети - той же мостоперехід чи аварійні будинки. Особисто моя думка, що важливіше вирішити водопостачання, ніж поставити лавочку і вкрутити лампочку".

Риску в дискусії на цю тему підвів голова парламентського комітету з питань бюджету Андрій Павелко, який заявив, що знає про таку проблему: "Всі народні депутати пройшли мажоритарні округи і розуміють, про що йде мова. Подібні фонди існують в деяких містах і від них потрібно позбавлятися - ніяких «гаманців депутата» існувати не повинно..."

Сергій РОСТОВ

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів