Рисові плантації збільшують на Херсонщині

Аграрії Херсонщини розширюють площі під вітчизняний рис. І до того ж, без облаштування «класичних» чеків, які потребують великої кількості води.

Та ще й там, де його раніше взагалі не вирощували. Скажімо, десять гектарів поля на крапельному зрошенні у порядку експерименту відводять під цю культуру у дослідному господарстві «Новокаховське» Каховського району області.

Свого часу це підприємство підпорядковувалося Нікітському ботанічному саду, але після окупації Криму його передали у відання Інституту рису НААН України.

Тож відтепер у господарстві експериментують за новим профілем.

Втім, не тільки тут: пробні плантації «білого золота» на крапельному зрошенні цьогоріч планують закласти також у Бериславському та Голопристанському районах Херсонщини.

Адже практичний досвід Інституту рису показав: ця культура на крапельному зрошенні дає не гірші врожаї, ніж на звичайному, коли поля просто затоплюють. А витрати води на «крапельці» значно менші.

Нині Херсонщина дає майже половину того рису, який вирощують в Україні. Але за рахунок впровадження нових ощадливих технологій є можливість збільшити врожаї щонайменше на третину.

Голос України

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон