Олександр Співаковський: Рада цього тижня має підтримати законопроекти щодо розвитку системи професійно-технічної освіти

Про це під час Погоджувальної Ради повідомив Перший заступник Голови Комітету з питань освіти, народний депутат України з фракції «Блок Петра Порошенка» Олександр Співаковський.

«Прошу в обов'язковому порядку підтримати законопроекти по професійній технічній освіті, а саме подолати вето Президента щодо законів №3832 і №3831-3.

Це важливо, бо ми знищуємо систему профтехосвіти. Прошу негайно поставити ці питання в порядок денний», – сказав Олександр Співаковський.

Він зазначив, що ще один важливий законопроект, який потребує вирішення – це законопроект №4365 «Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" щодо призупинення передачі майна державних професійно-технічних навчальних закладів в комунальну власність».

«Потрібно призупинити передачу майнових комплексів професійно-технічних училищ до місцевої влади, тому що, фактично, розпочинається «дерибан», і це буде така історія, як з дитячими садочками. Після цього ми втратимо професійно-технічну освіту», – сказав Співаковський.

Він також запропонував внести до порядку денного законопроект №4350 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місце проживання яких є територія проведення антитерористичної операції».

«Путін дає 15 000 державних місць для випускників кримських шкіл, тому ми повинні зробити преференції для цих дітей, які навчаються в зоні АТО. Щоб вони мали можливість поступати у ВНЗ України», – зазначив депутат.

Oлeг AЛEKCAHДPOB

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів