Херсонці можуть отримати матеріальну допомогу. Але не всі

Минулого тижня надійшла радісна інформація з Херсонського міськвиконкому – окремим категоріям громадян, які мають на це право, збільшать фінансування матеріальної допомоги. Але, її вистачить не всім...

З початку року адресну допомогу отримали 995 містян, на загальну суму 1,9 млн. грн., у т.ч. учасники АТО 305 тис грн. Тих, хто потребує допомоги стало вже на 50% більше ніж торік.

Темпи фактичного зростання тих, хто потребує матеріальної допомоги вражають. Якщо за весь минулий рік по допомогу звернулися 1 166 громадян, то у цьому році, тільки у першому кварталі їх було вже 1 750, т.т. на 20% більше ніж торік.

Якщо темпи й далі утримуватимуться, то до кінця року по допомогу можуть звернутися близько 7 000 осіб, або на 86% більше ніж торік.

Цього року вже збільшено надання грошової допомоги громадянам за рішенням міської ради. Якщо у минулому році така допомога була надана на суму 876 тис грн., то тільки у І кварталі поточного її надано на суму – 472 тис.

Для того, аби й надалі забезпечувати громадян грошовою підтримкою, у бюджеті додатково треба «відшукати» 3,6 млн. грн. Напрямки «пошуків» поки невідомі.

На найближчий сесії Херсонської міської ради (яка повинна відбутися наприкінці цього місяця), депутати планують розглянути питання про виділення додаткових 1,82 млн. грн на надання адресної грошової допомоги.

Втім, вже зараз зрозуміло, що цих грошей, відповідно до можливих звернень, на всіх не вистачить. Скоріш за все тим, хто звернеться по допомогу після того, як гроші закінчаться – не пощастить: вони допомоги не дочекаються (якщо депутати знову не збільшать загальну суму).

Відповідно до проекту рішення, яке підготували на сесію, якщо зміни у програму «Соціальний захист», будуть внесені, то всього по статті «адресна матеріальна допомога» буде фігурувати сума у 5,754 млн. грн., якої до кінця року прогнозовано не вистачить, і це не враховуючи те, що Уряд вже про анонсував подальше підвищення ряду тарифів та розцінок.

Яким чином виживати пересічним громадянам? Нажаль про це в Уряді не подумали. Що завадило? Мабуть думки про офшори...

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів