«Школа болю» для херсонських медиків

31 березня 2016 року відбулась науково-практична конференція «Школа болю» для сімейних лікарів, терапевтів, хірургів, травматологів та анестезіологів області.

Захід організований Департаментом охорони здоров'я обласної державної адміністрації, Національним медичним університетом ім. О. О. Богомольця та Національним інститутом раку МОЗ України.

На конференції, яка покликана поглибити теоретичні знання фахівців медичної галузі, детально розглядалися способи боротьби з больовим синдромом при різноманітних захворюваннях.

Про принципи мультимодального знеболення розповів Юрій Кучин, д.м.н., професор, директор Інституту післядипломної освіти Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця. Мультимодальне знеболення являє собою аналгезію, що впливає на різні механізми виникнення болю за допомогою декількох знеболюючих препаратів.

Біль при запаленні є захисною функцією організму, невропатологічний біль – це вже захворювання. Перед тим, як лікувати біль, його необхідно виміряти, наприклад, за допомогою візуально-аналогової шкали. Для аналгезії використовують нестероїдні протизапальні лікувальні засоби і опіати. Використання нестероїдних засобів в сукупності з опіатами дозволяє знизити дозу опіатів і попередити побічні ефекти: нудоту, рвоту, тощо.

Сергій Дубров, д.м.н., професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця навчав херсонських спеціалістів особливостям аналгетичної терапії у пацієнтів з травмою. Він розповів про показання для застосування гіпертонічних розчинів, свіжозамороженої плазми, транексамової кислоти при крововтратах від черепно-мозкових травм, важких політравмах, проникаючих ранах. Також були розглянуті побічні дії аналгетичних препаратів як опіоїдів, так і нестероїдних засобів.

Оптимізацію періопераційного знеболення у пацієнтів онкологічного профілю розкрив у своїй доповіді Іван Лісний, д.м.н., завідувач науково-дослідного відділення анестезіології та інтенсивної терапії НП Раку МОЗ України.

Кожна доповідь закінчувалась активним обговоренням. Наприкінці науково-практичної конференції учасники отримали сертифікати.

Наталя ДІБРОВА

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів