Гори безгоспних хімікатів знову відшукали на Херсонщині

Мільйони бюджетних гривень пішли на вивезення на перезатарювання сховищ старих отрутохімікатів на Херсонщині протягом десяти минулих років.

Тоді ж чиновники запевняли, що екологічну проблему майже вирішено, і принаймні свою гостроту вона вже втратила.

Та варто було новій владі краю розпочати інвентаризацію цих сховищ, як усі ілюзії розвіялися.

У Білозерському, Бериславському, Каланчацькому і навіть курортному (!) Генічеському районах експерти виявили ні багато ні мало 1887 тонн безгоспної хімії.

Але найнебезпечніше те, що бетонні резервуари, до яких добрива, пестициди та гербіциди «перезатарювали», вже протікають, і небезпечні речовини отруюють повітря та ґрунтові води. Та й самі сховища знаходяться у жахливому стані.

Користуючись відсутністю охорони, ті ж місцеві жителі їх розбирають на дармові будівельні матеріали та метал для продажу на брухт. Те, що «подаруночки» просякнуті токсичними з'єднаннями їх, схоже, не дуже-то й хвилює.

Аби уникнути чергової екологічної напасті, місцева влада зреагувала за принципом: «Наша пісня гарна й нова, починаймо її знову». До уряду України готують запит про виділення з державної скарбнички коштів на вивезення безгоспних отрутохімікатів за межі краю, та їх утилізацію на одному з підприємств Західної України.

Заступник голови Херсонської ОДА Вадим Чабан розповів кореспонденту «Голосу України», що вартість робіт оцінюється у 93,5 мільйонів гривень.

Таких коштів у обласному і тим паче районних бюджетах немає, тому надія тільки на центральну владу. Але не факт, що потрібна сума знайдеться в держбюджеті. І що її знову не розкрадуть, а херсонці по тому не залишаться «біля розбитого корита», себто обабіч дірявих бочок із отрутою.

Голос України


Фото: Подробности

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон