Андрій Дмитрієв: Всі рішення в Херсонській міськраді повинні прийматися відкрито та публічно

Безпрецедентною за тривалістю ( майже 9 годин!) та досить емоційною видалася VI сесія Херсонської міської ради VII скликання.

Було проголосовано більше 70 питань порядку денного. Серед найбільш резонансних – питання № 4 « Про затвердження Положення про Фонд розвитку громади Херсонської міської ради».

Ініціатор цього проекту, лідер фракції "Самопоміч" Андрій Дмитрієв, виступаючи перед колегами, ще раз зупинився на основних принципах роботи фонду: «Я ще раз хочу наголосити, що система фінансування заходів не змінюється і всі роботи проходять через розпорядників грошей, але під контролем депутата, закріпленого за округом і за його, в тому числі, підписом. Кожен з 54 округів отримує однакову кількість грошей для вирішення першочергових проблем.

За кожним округом буде закріплений депутат, який буде нести персональну відповідальність за ефективність і якість виконаних робіт. Всі витрати - абсолютно публічні і щомісяця будуть публікуватися на сайті міської ради. На депутата лягає відповідальність визначення пріоритетів спрямування бюджетних коштів, з якими він повинен визначитися, працюючи на окрузі, для чого його власне і вибирали», - підкреслив А.Дмитрієв.

Треба відзначити, що голосували депутати по цьому питанню двічі. Перший раз міський голова чомусь поквапився його поставити на голосування після п'ятихвилинної перерви, ініційованої для консультацій «Нашим краєм» та Опоблоком, деякі депутати просто не встигли повернутися в залу та проголосувати. Тому було прийняте рішення повернутися до голосування за питання №4.

За результатами повторного голосування питання «Про затвердження Положення про Фонд розвитку громади Херсонської міської ради» приймається. За – 29 голосів депутатів.

Ще одне резонансне питання, яке міським головою В.Миколаєнком пропонувалося внести до порядку денного сесії та викликало тривалу емоційну дискусію у депутатів - «Про прийняття для XCЗ пільгової cтaвки податку нa зeмлю 0,1% від нормативної oцінки».

З виступом на підтримку цього питання приїхав в Херсон навіть народний депутат Денис Силантьєв. Після тривалого обговорення "пільгового" питання, керівниками фракцій була внесена пропозиція повернутися до його розгляду на позачерговій сесії, яку скликати 1 квітня, а за цей тиждень депутатською комісією вивчити це питання для прийняття виваженого рішення, а також звернутися до ВР з заявою щодо підтримки Херсонського суднобудівного заводу.

Таке рішення було підтримано депутатською більшістю. Коментуючи пропозицію керівників фракцій, Андрій Дмитрієв, керівник фракції "Обєднання «Самопоміч» підкреслив: «В нас є чітке розуміння, що питання потребує розгляду та прийняття відповідного рішення. Ми хочемо підійти до цього питання виважено. Для того, щоб чітко сформулювати цифру пільгової ставки, треба, щоб питання по ХСЗ пройшло обговорення в усіх депутатських комісіях,бо лише у 4 комісіях з 10 його було розглянуто. Кожен депутат повинен розуміти, за що він голосує.

Наша фракція постійно наголошує, що всі процеси, всі рішення в міськраді повинні відбуватися відкрито та публічно. Тому і було запропоновано ретельно вивчити питання та повернутися до його розгляду через тиждень на позачерговій сесії», - зазначив Андрій Дмитрієв.

Об'єднання "Самопоміч" - Херсон

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон