Конфлікт на ПАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів»: порушення чи упередженість?

Вчора, 9 березня в центрі Херсона відбувся мітинг представників профспілкової організації ПАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів», мета якого привернути увагу влади до загрози закриття їх підприємства.

Така загроза з'явилася після прийняття неправомірного, на думку працівників ХКХП, рішення Херсонського окружного суду щодо закриття підприємства за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Херсонській області.

Пікетуванням Херсонської облдержадміністрації, на жаль, конфлікт не вичерпано - працівники ПАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів» заявили, що їх акція попереджувальна і на мітинги протесту вийде значно більше людей, в разі, якщо їх підприємство таки закриють.

За роз'ясненнями цієї конфліктної ситуації журналісти звернулися до першого заступника голови правління ПАТ « Херсонський КХП» Володимира Шульги:

- Володимире Петровичу, вчора відбулася попереджувальна акція протесту працівників ХКХП, чи поділяє керівництво підприємства таку позицію профспілкового комітету?

- Хотів би одразу зазначити, що в моїх відповідях пролунає моя особиста позиція на цю проблему. Спостережна рада і правління підприємства приймають всі законні кроки, щодо врегулювання даного конфлікту в законному порядку.

Так, на сьогоднішній день, в судах різних інстанцій розглядається апеляційна скарга на рішення Адміністративного суду Херсонської області за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Херсонській області до ПАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів», також є судовий позов до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Херсонській області про визнання самого факту перевірки і їх припису не дійсними.

- Поясніть херсонцям, - в чому, на Вашу думку, сама суть цього конфлікту?

- Ми вважаємо дії Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Херсонській області по відношенню до ПАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів» неправомірними і упередженими.

Перш за все, чиновники від ДСНС повинні знати, що Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням заборонив фіскальним та державним органам здійснювати перевірки промислових підприємств, за винятком виключень з переліку Кабміну, або за власною ініціативою самого підприємства. Таких підстав для перевірки підприємства не було.

І тим не менш Головне управління ДСНС України у Херсонській обла6сті виносить рішення про проведення позапланової перевірки підприємства на місяць раніше затверджених графіків перевірок.

Потім, на ХКХП прибуває два працівника ДСНС і починають двохгодинну перевірку. Уявіть собі - за дві години вони "перевірили" таке величезне підприємство... і виявили "порушення", яких не бачили за всі попередні роки планових перевірок!

Далі, у встановлені терміни на підприємстві не з'являються, а в режимі он-лайн переписують приписи попередніх перевірок з повною впевненістю, що підприємство їх не виконало. Хоча лише за останній рік, на підприємстві усунули 80% всіх зауважень під час попередніх перевірок.

Через два тижні вручають АКТ з купою помилок, на підставі якого окружним адміністративним судом і було прийнято скандальне рішення про вжиття до ПАТ «Херсонський КХП» запобіжного заходу - повної зупинки роботи приміщень на території підприємства. Саме це рішення і змусило робітників підприємства вдатися до акцій протесту.

- Але ж сам начальник Головного управління ДСНС України у Херсонській області Сергій Чорний заявляє, що вони не мали на меті закривати підприємство, а лише вимагали від його керівництва усунути порушення вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки...

- Хочу ще раз наголосити, ми оскаржуємо в судах сам факт незаконної перевірки ГУ ДСНС, і, поки це не буде встановлено - ніякі акти і приписи такої перевірки не законні!

Але вже наступного дня після відомого рішення суду вони передають до Виконавчої служби Постанову про негайну заборону роботи підприємства. Саме ця Постанова і підняла профспілки до активної діяльності.

Спитайте у пана Чорного, чому під час попередніх перевірок за всі роки його служба не бачила тих "порушень", які тепер дають підстави говорити про закриття підприємства?

Все це дає нам підстави сумніватися у об'єктивності і неупередженості працівників Головного управління ДСНС України у Херсонській області до роботи ПАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів».

Підкреслюю, ми працюємо у повній відповідності до законодавства України і відкриті до будь - яких встановлених Законом перевірок нашої діяльності, але неупередженої. Тому пропонуємо розібратися у цій справі, в тому числі, і спеціалістам Державної служби України з надзвичайних ситуацій, але тепер - з центрального апарату Служби, бо місцевим чиновникам ми більше не довіряємо.

- Але ж підприємство працює, його роботу на сьогодні ніхто не зупиняв?

- Не зупиняли і не зупинять, кому б там що не хотілося. Наше підприємство продовжує працювати і добре працювати. Судіть самі:

За підсумками минулого року отримано прибутку12 954 тис. грн., сплачено податків і зборів до бюджетів всіх форм 17 130 тис. грн. Сплачено податку на доходи фізичних осіб 3 337 тис. гр., податок на прибуток склав 4 300 тис грн., військовий збір - 330,8 тис грн.

Лише за минулий рік освоєно власних інвестицій в розвиток виробництва 20 742 тис. грн. Середня заробітна плата на ПАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів» склала 4 497 грн., на території підприємства створено 600 робочих місць.

А тепер скажіть, в Херсоні багато таких успішно діючих підприємств, які стабільно працюють, створюють сотні робочих місць і регулярно сплачують подати у бюджет міста, чи може це комусь заважає?

- Можливо це якраз і з'ясується в ході розв'язання цього конфлікту. Дякуємо за Ваш коментар.

Запитувала Тетяна САФОНОВА

Фото МОСТ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон