Земельна комісія Херсонської міськради відпрацьовувала низку важливих питань

Ми усвідомлюємо, що від того, наскільки ефективно працюють члени нашої депутатської комісії, залежить, чи будуть питання землевпорядкування у місті вирішені на наступній сесії,- заявив голова "земельної" комісії Олег Романюк.

На це очікують і жителі приватного сектору, які подали заявки на відведення землі у власність, і підприємці, які звернулись до органів місцевого самоврядування з питань подовження/поновлення договорів оренди земельних ділянок. Всі питання умовно можна розбити на блоки.

Перший – відведення у власність земельних ділянок (це стосується херсонців, які мешкають у приватному секторі). Тут чітко можна сказати: якщо заявник просить про відведення визначеної законом ділянки, то все відбувається дуже швидко. Але каменем спотикання залишаються ті метри, які власник будинку самовільно «прихопив».

Вихід за «червону лінію» можна часто спостерігати у приватному секторі. Фахівці сільгоспінспекції могли б дати рекомендації, як вчинити саме у таких випадках І ми двічі запрошували їх взяти участь у засіданні постійної комісії.

Але прийти до депутатів працівники інспекції не вважають за потрібне.

Питання дуже серйозне, і нам хотілось би йти назустріч людям, щоб вони мали змогу або взяти цю територію в оренду, або ж замовити перенесення «червоної лінії» всього кварталу через розробку детального плану території.

У другому випадку вони б могли приватизувати цю частину території (якщо вона не перевищує 10 соток – норма для міста). Звичайно, якщо дотримуватись букви закону, то паркани, які виступають за «червону лінію, потрібно було б зносити. А це – приблизно 20% домогосподарств у Херсоні.

Депутати розуміють, що треба знайти спосіб узаконити ці «зайві метри». І тільки у випадку, якщо є така можливість і висновки фахівців управління архітектури будуть позитивними! Це питання треба вирішувати комплексно.

Другий блок питань, які розглядали члени постійної комісії, - подовження термінів або надання в оренду земельних ділянок. Якщо розглядати суто з юридичної точки зору (а над цим детально попрацювали всі депутати комісії, і особливо - наш колега і юрист у комісії – Антон Хмаро), то, в більшості, заявники невчасно подають документи.

Особливо це стосується тих підприємців, які мають тимчасові споруди, і термін оренди у них був замалий для підготовки всіх паперів на його продовження. Ми з колегами розійшлись у думках.

З одного боку, хотілось би допомогти людям, які продовжують вносити орендну плату до міського бюджету, але, з точки зору закону, ми не маємо на це права. Є формальні причини для відмови у поновленні оренди.

З іншого боку, ми не хочемо працювати формально і ставити палки в колеса підприємцям. Тому ми запрошуємо керівників малого та середнього бізнесу на засідання комісії. У разі, якщо вони підтверджують, що сплачують за оренду, то питання вирішується на користь підприємців.

Ще одне з питань, які повинні знати бізнесмени, - 2016 року підвищується ставка оподаткування на землю. Але наша комісія надала свої рекомендації і, якщо вони будуть прийняті на сесії міськради, - це буде «соломонове рішення»: як підтримати підприємців і, водночас, не втратити гроші, які надходять в бюджет громади.

Депутати земельної комісії надали дозвіл на розробку проектної документації та детального плану територій під будівництво трьох культових споруд різних конфесій: на Привокзальній площі, у мікрорайоні «Корабел» та у селищі Текстильному.

Хочу подякувати кожному депутату комісії з питань містобудування, архітектури та регулювання земельних відносин, які опрацьовували документи, виїжджали на об'єкти, якщо виникали сумніви або розбіжності, і приймали рішення на засіданнях постійної комісії, які відбулись 17,19, 23 та 24 лютого.

Я вважаю, що ми дуже плідно попрацювали, з багатьма документами були вже знайомі, тому розглядали їх вже з висновками юристів, управління земельних відносин та архітектури.

Чи будуть винесені всі опрацьовані питання у сесійну залу, залежатиме, чи встигне профільне управління земельних відносин своєчасно опублікувати їх на офіційному сайті міської ради.

Олег РОМАНЮК

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів