Креативний Волонтерський Центр з Чаплинки

Миротворчий автобус Української миротворчої школи нещодавно відвідав Волонтерський Центр в Чаплинці, який очолює Олена Ращупкіна.

На другому поверсі районної ради незвичайне приміщення з незвичайними людьми. Активісти Центру не просто збирають речі, благодійні кошти та мобілізують людей на допомогу військовим.

Тут у складних умовах (між іншим і з огляду на температуру в приміщенні) створена справжня творча лабораторія, в якій народжуються ідеї, розробляються інтерактивні гуманітарні програми щодо розвитку взаємодії між місцевим населенням та військовими.

Чаплинський район Херсонської області – територія наближена до тимчасово окупованого Криму, сфера посиленої військово-політичної уваги, де зусиль державних інституцій не завжди достатньо.

Завдяки зусиллям волонтерів та органів державної влади, складне конфліктне поле Чаплинки виглядає більш-менш збалансованим. І в той же час воно потребує додаткових зусиль щодо підтримки. Особливої уваги потребують освітянська та етнокультурна сфери регіону.

Військові Чаплинки безпосередньо включені в інформаційно-культурний та декоративно-прикладний контент діяльності Волонтерського Центру.

Разом із волонтерами вони створюють справжні художні речі, чудово розписують сувеніри, беруть участь у спільних аматорських та виховних заходах.

За результати візиту Української миротворчої школи обговорені нові ідеї та розглянуті пропозиції щодо налагодження співпраці з кількома організаціями з інших регіонів України, відзначила Олена Ращупкіна.

Сьогодні її волонтерський центр є одним з важливих елементів стабільності у новому тимчасовому кримському прикордонні України. Багато ще потрібно зробити. І справжнім людям з Чаплинського волонтерського центру - це по плечу.

Георгій БЯНОВ
Експерт Української миротворчої школи

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон