Що краще для херсонців: ОСББ чи управлінська компанія?

Депутати місцевих рад від БПП "Солідарність" у Херсоні продовжують консультувати мешканців багатоквартирних будинків стосовно утворення ОСББ.

Як відомо, вже з 1 липня цього року комунальні ЖЕКи припинять своє існування. Натомість мешканці багатоповерхівок мають обрати іншу форму управління будинком.

Варіантів насправді небагато: віддати ці функції приватній управлінській компанії або створити ОСББ і самим наводити лад у своєму домі.

Та яка з цих форм управління буде більш ефективною? Останнім часом із таким питанням херсонці все частіше звертаються до громадської приймальні народного депутата України Олександра Співаковського.

«Усвідомлюючи всю відповідальність цього вибору, люди не хочуть помилитися. Вони не хочуть, щоб нова структура була такою ж неефективною, як комунальні ЖЕКи. Ми відчули, що мешканці багатоповерхівок зараз дуже потребують юридичних консультацій з цього приводу. Саме так виникла ідея проводити виїзні консультативні зустрічі», - розповів керівник громадської приймальні Олексій Саковніч.

Депутати місцевих рад від БПП "Солідарність" вже зустрічалися з активістами кількох херсонських багатоповерхівок і надали їм юридичні консультації, які допоможуть у виборі нової форми управління будинком.

У неділю, 21 лютого, відбулась чергова така зустріч. Керівник громадської приймальні народного депутата Співаковського Олексій Саковніч, депутат районної ради Сергій Музика та помічник депутата міської ради Сергія Жуйкова Олександр Керецман зустрілися з мешканцями багатоповерхового будинку №146 по вулиці Кримській.

Мешканці цього будинку у своєму виборі схиляються на користь ОСББ, вже навіть почали формувати ініціативну групу. Депутати надали їм усі необхідну інформацію, розповіли про їхні подальші дії буквально по кроках.

На зустріч також було запрошено бухгалтера з іншого, вже діючого ОСББ, яка відповіла на цілком практичні запитання, що виникли у активістів на цьому етапі.

За словами Олексія Саковніча, практика показує, що більшість мешканців багатоповерхівок у своєму виборі все ж таки схиляються на користь ОСББ, але через недостатню юридичну обізнаність мають певні сумніви, тому постійно відкладають остаточне вирішення цього питання.

«Люди усвідомлюють, що навести лад у своїх будинках вони здатні самостійно. Комунальні ЖЕКи, які постійно скаржилися на недостатнє фінансування, довели будинки до нинішнього занедбаного стану.

Приватні ж управлінські компанії будуть мати за основну мету отримання прибутку. І тільки організаційно-правова форма ОСББ надає реальні механізми для правильного та дбайливого догляду за будинком», - говорить юрист Олексій Саковніч.

Окрім юридичної і практичної площини створення та діяльності ОСББ, на зустрічі було обговорено питання діяльності Херсонської ТЕЦ, а саме - високі тарифи та підтоплення будинків через погану ізоляцію труб та постійні прориви.

«У цьому будинку працівники ЖЕКу під час ремонту тепломережі перекинули вхід опалення з підвалу на дах. Внаслідок цього мешканці першого та другого поверхів зараз мають критично низьку температуру в квартирах - близько +12+14 градусів.

Виправдовуючись, представники ЖЕКу наголошують на відсутності відповідної технічної документації на будинок. Щоб з'ясувати всі обставини і визначити винних, ми запропонували мешканцям будинку домагатися створення спеціальної комісії», - говорить Олександр Керецман.

Мешканці будинку залишилися задоволеними зустріччю, бо відчули реальну підтримку від своїх депутатів. Вони також були вдячні їм за проведену консультацію. Кажуть, що тепер зможуть робити свій вибір на користь ОСББ цілком усвідомлено.

Ольга СКРИПНИЧЕНКО

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів