Страшна пожежа налякала весь Херсон

Страшна пожежа налякала весь Херсон
Колосальна пожежа у плавнях на протилежному від Херсона березі Дніпра не на жарт налякала мешканців обласного центру.

Вогонь ревів так, що було чути й через широку річку, гігантські стовпи диму закривали півнеба. Попіл від згорілого комишу чорним килимом засипав площі та вулиці прилеглих до річки кварталів, а пожежні могли тільки стримувати полум'я, аби воно не дісталося до численних «фазенд» у дачних кооперативах.

На щастя, заміські будиночки та причали вдалося відстояти. Але біда в тому, що вогонь може спалахнути знову: адже пожежа виникла не через якийсь природний катаклізм, а внаслідок підпалу. Начальник Головного управління ДС НС Херсонщини, полковник Сергій Чорний розповів кореспонденту «Голосу України», що площа пожежі перевищувала дванадцять гектарів, і зайнялися плавні одразу у кількох місцях майже одночасно. А це недвозначно вказує саме на дії паліїв.

Комишеві зарості, де чимало і рідкісних рослин та квітів, є також прихистком для «червонокнижних» тварин, плазунів та птахів. Вони включені до національного природного парку «Нижньодніпровський». Однак екологічні вандали на це не зважають – пускають червоного півня, аби зручніше було діставатися до води, ловити рибу та раків. Випалена земля не дозволяє правоохоронцям влаштовувати засідки на браконьєрів із сітками, тому вони єдині, кому такі пожежі (вони повторюються кожної весни, хіба що у менших масштабах) вигідні.

Голос України

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів