В Херсоні ОСББ - як кращий вибір

В Херсоні ОСББ - як кращий вибір
Що краще для мешканців будинку - ОСББ чи управлінська компанія? Зовсім скоро такий вибір доведеться зробити всім, хто мешкає в багатоповерхівках, адже з 1 липня 2016 року ЖЕКи припинять свою діяльність.

Активісти будинку №131 по вулиці І.Кулика в Херсоні вже зараз розмірковують над тим, хто ефективніше виконуватиме функції управління їхнім спільним житлом — управлінська компанія чи ОСББ.

Жодних сумнівів у тому, що нова форма управління однозначно буде кращою за старий ЖЕК, у них немає. Адже єдине, що добре виходило у ЖЕКівців, так це збирати квартплату.

Тиждень тому мешканці будинку навіть змушені були звернутися до громадської приймальні народного депутата Олександра Співаковського зі скаргою на повну бездіяльність свого ЖЕКу.

Керівник приймальні, юрист Олексій Саковніч зараз уже готує відповідний запит до органів місцевого самоврядування відносно жахливого стану підвалу будинку.

Саме на тому прийомі й постало питання: а хто ж прийде натомість, яка структура здатна краще управляти будинком? Активісти звернулися до помічника народного депутата з проханням проконсультувати їх і допомогти визначитися в цьому питанні.

У минулу суботу, 13 лютого, Олексій Саковніч прийшов на зустріч із мешканцями будинку №131 по вулиці І.Кулика. Громадянам, які забрались біля 5-го під'їзду, він юридично обґрунтував переваги ОСББ.

Адже лише ця форма управління будинком надає повний контроль над витратами по комунальним платежам, а головне - можливість долучитись до державної програми «Енергозбереження».

«Високі тарифи на комунальні послуги є сьогодні чи не найголовнішою проблемою для українців. Не секрет, що вони є наслідком неефективного використання енергоресурсів.

Мешканці будинку в змозі самостійно суттєво скоротити витрати по комунальних платежах, встановивши світлодіодне освітлення або зробивши утеплення всього будинку за допомогою пінопласту та металопластикових вікон.

Державна програма підтримки «Енергозбереження» вже розроблена і нею варто користатись. А можливість долучитися до цієї програми мають лише ОСББ», - розповів Олексій Саковніч.

Юрист ґрунтовно відповів на всі поставлені йому запитання. І, вочевидь, наведені їм аргументи були переконливими. В ході дискусії мешканці будинку зійшлися на думці, що вирішити застарілі проблеми їхнього восьмипід'їзного будинку здатне лише об'єднання співвласників (ОСББ).

Наприкінці зустрічі помічник народного депутата Олександра Співаковського та мешканці будинку домовились про подальшу співпрацю.

Адже для утворення ОСББ необхідні певні документи, практичні поради, знання процедури. «Зразки всіх необхідних документів, теоретичні та практичні поради будуть надані» - запевнив їх Олексій САКОВНІЧ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів