Дніпровським судом Херсона позбавлено батьківських прав 32 особи

Дніпровським судом Херсона позбавлено  батьківських прав 32 особи
За 2015 рік до Дніпровського районного суду м. Херсона надійшло 36 справ про позбавлення батьківських прав.

Позбавлення батьківських прав - це складна, тривала процедура і завжди була останнім заходом впливу на людей, що не виконують батьківських обов'язків. Особливість цієї процедури полягає в тому, що в ній, відповідно до закону, бере участь орган опіки та піклування, який надає висновок про доцільність позбавлення батьківських прав.

Рішення про позбавлення батьківських прав може прийняти лише суд. Звернутись до суду може один з батьків, орган опіки та піклування, опікун, піклувальник дитини, прокурор, навчальний та інший заклад, в якому перебуває дитина.

То ж, у 2015 році до Дніпровського суду надійшло 36 справ про позбавлення батьківських прав, ще 6 перейшло з попереднього року. Судом було розглянуто 32 справи, у яких були задоволені позовні вимоги. Інші справи перейшли на 2016 рік.

Щоб не позбутися батьківських прав слід чітко виконувати свої обов'язки батьків:

- Завжди сплачуйте аліменти. У призначенні платежу вказуйте: «аліменти на дитину» та зберігайте чеки.

- Відвідуйте та спілкуйтесь з дитиною. Якщо перешкоджають у зустрічах з дитиною - звертайтеся в органи опіки і зберігайте копії таких звернень. Вони можуть знадобитись, як доказ того, що Ви не уникали участі у вихованні дитини, а навпаки, Вам перешкоджали в цьому праві.

- Не ігноруйте виклики до суду або до органу опіки. Боріться за свої батьківські права. Якщо дитина з Вами добре ладить і її вік більше 10 років - наполягайте на тому, щоб думка дитини була прийнята до уваги.

Прес-служба Дніпровського районного суду м. Херсона

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів