Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі

За ініціативи учнів у Херсонській гімназії №1 започаткували проект «Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі».

Ще до початку було зрозуміло, що він не матиме часових обмежень – проект довготривалий, а точніше сказати – нескінченний.

Форму для більш детального знайомства з рідною Україною обрали нестандартну – не за природними дивами чи історичними пам'ятками, а за особливостями вишивки, які у кожного регіону свої, неповторні.

Український символ здоров'я, краси, щастя та любові – вишиванка – наразі в тренді в усьому світі.

Ми стали законодавцями моди, але для українців вишита сорочка – це не просто частина одягу. Наші жінки вміють і люблять вишивати, їх роботи можна читати як книгу, майстрині вкладають в них свої почуття, думки і прагнення.

Ми віримо, що орнамент на скатертині захистить від усього лихого, розшитий рушник дарує молодятам щастя і діток, вбереже родинне гніздо від потрясінь. Будь-яка річ, оздоблена теплими жіночими руками, стає оберегом для кожного, хто нею володіє.

У різних регіонах України є власні традиції та техніки. Херсонські гімназисти взялися дослідити їх, а потім ознайомили й інших. Спочатку урочисто розподілили області, а далі розпочався справжній мозковий штурм.

У 2 –А класі діти вже давно полюбили вишиванки, охоче вдягають їх і без особливого приводу, і знають, що це не просто модно. Дітям участь у такому проекті дала змогу ще більше дізнатися про власний рід.

Учениця Катерина Кумейко належить до династії вишивальниць. Мама і бабуся із захопленням підтримали школярку і допомогли другокласникам створити фільм, який розповідає про особливості вишивки на Полтавщині.

Креативно до виконання поставлених завдань підійшов колектив 3-А класу. Разом з дітьми батьки організували в гімназійній бібліотеці зустріч із майстринею волинської вишивки. Цікаві розповіді, знайомство з різноманітними техніками і спільна робота над орнаментами надихнули на створення чудової роботи.

Педагоги не натішаться – проект влучив у всі цілі, які перед собою ставили. Діти показали свої вміння використовувати інформаційно – комунікаційні технології, самостійно шукати матеріал. Спільна робота згуртувала їх у справжню команду, а історія і культура власного народу через вишиванку заграли новими яскравими барвами.

Результати пошуків юних дослідників стануть навчальним посібником для наступних поколінь гімназії. Тож проект триватиме, матеріал допрацьовуватиметься доти, доки житиме українська вишивка.

Іван ВИШИВАНЮК

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів