Звинуватили у хабарництві

Про затримання на Херсонщині керівника одного з коледжів під час отримання хабара повідомила прес-служба Національної поліції України.

"Директор навчального закладу вимагала від матері абітурієнтки 10 тисяч гривень "благодійного внеску" за допуск її доньки до екзаменаційної сесії і не відрахування у зв'язку з непроходженням літньої педагогічної практики, — зазначено в повідомленні.

— До працівників управління захисту економіки Національної поліції в Херсонській області звернулася мати цієї абітурієнтки. Під час перерахування директорці коледжу частини неправомірної вигоди у сумі 4 тисячі гривень працівники УЗЕ затримали 51-річного керівника вишу.

Слідчим управлінням Головного управління Нацполіції в Херсонській області відкрито кримінальне провад­ження за ч. 3 ст. 368 КК України. Правопорушниці загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна».

Прес-служба Нацполіції також оприлюднила копію вилученої розрахункової квитанції про перерахування 4 тисяч гривень матір'ю абітурієнтки вишу. «У ході проведення санкціонованого обшуку служ­бового кабінету директора коледжу вилучено аналогічні розрахункові квитанції щодо перерахування благодійних внесків. Проводяться заходи щодо встановлення додаткових фактів злочинної діяльності фігуранта та відпрацювання осіб, які пере­рахову­вали грошові кошти», — підкреслюється в її повідомленні.

Дії столичної прес-служ­би Національної поліції України є непрофесійними (вони навіть плутають поняття «студент» і «абітурієнт») і грубо порушують принцип невинуватості, який повинен захищати права та інтереси особи, щодо якої ведеться розслідування.

Адже ще немає офіційно висунутих обвинувачень і, тим більше, немає рішення суду про ви­знання факту порушення Кри­мінального кодексу, — на умовах анонімності пояснив один із співробітників Головного управління Нацполіції в Херсонській області. Цікаво, що подібні дії характерні й для міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, який від­значився низкою голослівних обвинувачень на адресу відомих по­літиків.

«Бєспрєдєл по-поліцейськи», — так охарактеризувала своє затримання автору цих рядків сама звинувачена. На захист свого керівника вже виступив колектив коледжу. Його працівники наголошують, що рішення про сплату благодійного внеску на рахунок фонду коледжу приймалося педагогічною радою.

«І викладачі, і студенти вишу категорично не згодні зі звинуваченнями та вважають їх брудним наклепом, — підкреслюється в їхньому зверненні до облради та управління освіти і науки Херсонської ОДА. — Благодійний фонд заснований батьківською громадськістю, оформлений юридично й існує з серпня 2014 року. Внески до нього відбуваються по безготівковому розрахунку та виключно добровільно. А звіти про вико­ристання коштів оприлюднюють­ся на батьківських зборах».

Олександр ПІТОЄВ
Новий день

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів