Олександр Співаковський про роботу у Верховній Раді

Вчора, 3 лютого, відбулось чергове засідання Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України. До порядку денного було включено розгляд шести законопроектів та проектів двох постанов ВРУ.

Засідання прокоментував заступник голови Комітету, народний депутат України Олександр Співаковський:

Насамперед я хотів би закцентувати увагу на законопроекті № 3829 від 27.01.2016р., який був розроблений мною в складі групи однодумців – народних депутатів як членів комітету, так і представниками інших фракцій, яким не байдужа доля освіти. Нагадаю, що цей законопроект будо зареєстровано 7 січня 2016 року за номером 3829.

Метою цього проекту закону було відновлення забезпечення гарячим харчуванням всіх учнів 1-4 класів та учнів з малозабезпечених сімей 5 – 11 класів.

Як уже раніше повідомлялось, з прийняттям Закону України від 24.12.2015 року № 911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» право на забезпечення учнів безкоштовним гарячим харчуванням було суттєво обмежено.

Були позбавлені можливості отримувати безкоштовне харчування більшість учнів 1-4 класів (крім дітей із малозабезпечених сімей) та учнів з малозабезпечених сімей, які навчаються у 5 – 11 класах, що значно погіршило умови їх перебування у навчальних закладах.

Тому для нас сьогодні є надзвичайно важливим виправити цю ситуацію.

В ході обговорення представник Міністерства фінансів України висловив позицію міністерства, що, як завжди полягала у недоцільності прийняття цього законопроекту через відсутність фінансових розрахунків та відсутністю коштів у Державному бюджеті взагалі.

В свою чергу я задав представникові Мінфіну питання: «Чому під час подання законопроекту Державного бюджету 2016 та законопроекту №3628 не було надано жодних розрахунків які б обґрунтовували скасування харчування дітей у школі?».

Дещо здивувала позиція Міністерства освіти і науки України, адже перший заступник міністра пані Інна Совсун зауважила, що для забезпечення учнів харчуванням необхідні значні кошти, яких у профільного міністерства немає.

На моє глибоке переконання, ці кошти все таки МОЖНА отримати за рахунок освітньої субвенції, розмір якої у цьому році був збільшений на 1,3 млрд. грн., а також за рахунок місцевих бюджетів.

За результатами обговорення, члени Комітету одноголосно проголосували за рішення рекомендувати ВР України прийняти даний законопроект за основу.

Також членами Комітету затверджено проект Постанови Верховної Ради України "Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Правове забезпечення реформи освіти в Україні".

Під час обговорення проекту Рекомендацій я наполіг на тому, що запровадженню 12-річної освіти у школах має передувати розробка Концепції 12-річної освіти у загальноосвітніх навчальних закладах та обов'язкове проведення опитування соціальних груп зі здійсненням необхідної роз'яснювальної роботи щодо необхідності такого впровадження.

Ця пропозиція була одноголосно підтримана членами Комітету і знайшла своє відображення в остаточному тексті Рекомендацій.

Також сьогодні Комітетом було розглянуто низку інших законопроектів, а саме:

1) Проект Закону про внесення доповнень до Закону України "Про авторське право та суміжні права" (щодо свободи панорами) (реєстр. № 1677 від 29.12.2014р., н.д.Т.Юрик, Т.Кремінь).

2) Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності " (щодо діяльності студентських профспілок) (реєстр. № 3474 від 13.11.2015р., н.д. Я.Маркевич, О.Рябчин, С.Заліщук, І.Климпуш-Цинцадзе, С.Лещенко).

3) Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про охорону культурної спадщини" (щодо збереження пам'яток культурної спадщини, внесених до Списку всесвітньої спадщини Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) (реєстр. № 1553 від 22.12.2014р., н.д. І.Васюник, М.Княжицький, М.Матіос).

4) Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту членів сімей учасників антитерористичної операції (реєстр.., н.д.А.Білецький, О.Петренко).

Оскільки в ході обговорення трьох з них, їхніми авторами були надані слушні та аргументовані пропозиції, Комітет прийняв рішення підтримати їх і рекомендувати ВР України прийняти за основу.

Що ж стосується законопроекту № 1681 від 29.12.2014р, то зважаючи на необхідність дотримання єдиних підходів до конкурсного відбору абітурієнтів, які вступають до вишів, причому головним критерієм такого відбору мають виступити саме здібності вступників, Комітетом одноголосно було прийняте рішення щодо повернення цього законопроекту на доопрацювання.

Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів