І що з тим непотребом робити далі, муніципальна влада чіткого уявлення не має. При цьому саме влада й прогавила можливість розвантаження полігону.
"Ще влітку минулого року міськрада провела конкурс з придбання та облаштування на полігоні комплексу з сортування та пресування сміття. Його виграла фірма, яка зобов'язалася інвестувати у придбання комплексу 3,1 мільйони гривень, та ще мільйон щороку вкладати у розвиток міської інфраструктури.
Про це писав і «Голос України». Завдяки видаленню вторинної сировини та зменшенню кубатури відходів «життя» полігону можна було б продовжити ще на п'ять років. Але минулий склад міськради затверджувати договір з переможцем конкурсу відмовився через надумані підстави, а фактично – через конфлікт бізнес-інтересів. От і залишилися «біля розбитого корита", – коментує начальник управління комунального господарства Херсона Віктор Трамбовецький.
Аби хоч якось виправити ситуацію, депутати Херсонської міськради вже нового складу пропонують зменшити «приплив» сміття на полігон, відмовивши у платному прийомі відходів з сусіднього міста – районного центру Цюрупинська.
Проте цей крок радикально нічого не змінить: хіба що «підштовхне» сусідів Херсона на впровадження тих самих екологічно дружніх технологій, із впровадженням яких неприпустимо зволікають в обласному центрі.
"Те сміття, що його вивозять з Цюрупинська на полігон до Херсона, не перевищує одного-двох відсотків від його загальних обсягів. Тож вважаю, у пропозиціях депутатів сусіднього міста більше політики. Аніж економічного розрахунку та здорового глузду, - зауважив у бесіді з власкором «Голосу України» міський голова Цюрупинська Дмитро Воронов.
– Тим не менш, із можливістю відмови приймати побутові відходи ми рахуємося, і готуємося до неї. Вже найближчим часом на вулицях нашого міста з'являться пункти сортування сміття – паперу, скла, металу. Виділили за межами міста п'ять гектарів землі під базу для його зберігання та наступної реалізації. Інші відходи у вигляді безпечної органіки будемо транспортувати на поля фільтрації".
Якщо з сортувальним комплексом у цюрупинчан вийде успішніше, ніж у сусідів, то незабаром, можливо, відходи вже з обласного центру повезуть туди на переробку. От і справді – не було б щастя, та нещастя допомогло.
Та якби не безвихідь, із сортуванням непотребу у Цюрупинську так само зволікали б хтозна-скільки часу. Може, і в Херсоні напередодні закриття полігону так само терміново відшукають вирішення проблеми? Воно ж-бо просто під носом!