Олександр Співаковський "за" внесення змін до Закону України “Про вищу освіту”

Сьогодні, 28 січня у Верховній Раді України відбувся брифінг народних депутатів України Олександра Співаковського, Андрія Гордєєва та Тараса Креміня щодо ситуації,пов'язаної з розглядом 26 січня 2016 року проекту Закону України № 3312 від 09.10.2015 "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" (щодо працевлаштування випускників).

Ситуацію прокоментував народний депутат України Олександр Співаковський:

"...Нагадаю, що нормами цього закону передбачається скасування діючого на сьогоднішній день обов'язкового відпрацювання випускниками медичних вишів протягом трьох років після їх закінчення на визначених МОЗ посадах.

Під час брифінгу я і мої колеги висловили своє нерозуміння позиції тих депутатів, які голосували проти скасування цього залишеного нам у спадок від радянських часів атавізму та залишення чинною існуючої системи феодального рабства.

Я наголосив на тому, що примусова праця ніколи не була ефективною. І насильно направляючи молодого лікаря після випуску до віддаленого населеного пункту з мізерною зарплатою та без жодних умов для проживання ми не зможемо чекати від нього ефективної та відданої роботи. Особисто я, наприклад, не порадив би своїм товаришам звертатись до такого лікаря.

Місцева ж влада та голова сільської ради для того щоб отримати висококваліфікованого та мотивованого фахівця, напевне, перш за все має створити умови для його роботи та проживання – надати житло, опалення цього житла, земельну ділянку в кінці-кінців, забезпечити приміщенням для розміщення лікарні та сприяти у забезпеченні її роботи.

Проте цього чомусь ніхто не хоче роботи. А навіщо, якщо фахівця і так дадуть. До того ж безплатно. А про якість його роботи говорити вже не доводиться.

І не треба забувати про те, що наявність можливості вирішувати питання про те хто і куди буде розподілений, надає просто безмежні можливості для особистого збагачення особі, яка таке рішення приймає.

Тому ми щиро попросили наших колег про те, щоб змінили свою точку зору та проголосували "ЗА" прийняття законопроекту № 3312. Щиро дякую за підтримку!"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів