Олександр Співаковський: Необхідно реалізовувати інтелектуальний потенціал

На київському підприємстві ВАТ «Меридіан» ім. С.П.Корольова відбулася передача першого українського безпілотного комплексу. Про це розповів народний депутат України Олександр Співаковський, який брав участь у цьому заході

Це стало результатом співпраці, початок якої було закладено менше, ніж один рік тому, а саме 3 березня, коли на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» українські науковці презентували свої розробки та проекти представникам ДК «Укроборонпром».

Передача відбулася у присутності секретаря Ради національної безпеки й оборони України Олександра Турчинова, генерального директора державного концерну Романа Романова, ректора НТУУ «КПІ» Михайла Згуровського, першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, представників Міноборони та вчених Київського політехнічного інституту, які займалися розробкою безпілотника.

Безпілотний комплекс, який сьогодні було презентовано, складається із трьох безпілотників та системи управління і спостереження, було розроблено фахівцями ДК «Укроборонпром» спільно з науковцями Національного університету «Київський Політехнічний Інститут».

Головними перевагими українського безпілотника є те, що він значно кращий та дешевший, ніж його іноземні аналоги, якщо бути точним, втричі дешевший! За словами фахівців данні безпілотники малопомітні завдяки своїм розмірам, їх довжина складає 1295 мм.

Я, вітаючи всіх присутніх, відзначив, що це дуже гарний приклад того як реалізується кластерна модель взаємодії університетів, освітянського середовища і промисловості. Це дуже гарний приклад для усіх університетів та Академії наук України, як необхідно реалізовувати існуючий інтелектуальний потенціал.

Продукт, який перед нами сьогодні було представлено – це на 99% інтелектуальна власність. Тому головним є капіталізація людського потенціалу, що є в Україні, і який ми можемо реалізовувати та розвивати! Я, як представник депутатського корпусу, відзначив, що ми будемо й надалі підтримувати такі ініціативи.

Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів