Ожеледиця не призвела до загибелі озимих на Херсонщині

На щастя, не справдилися геть не безпідставні побоювання аграріїв Херсонщини про небезпеку загибелі посівів озимих через січневу ожеледицю та морози.

За результатами спостережень, крига у всіх без винятку районах області й справді вкрила майже половину з 395 тисяч гектарів озимої пшениці та ячменю в південних степах Таврії.

Але цей «панцир» виявився нещільним, і його тягар культурні рослини пережили, зауважують науковці.

«Між кригою та поверхнею ріллі виявилося достатньо простору, аби рослини отримували кисень з атмосфери. У такому стані вони могли протриматися два-три тижні, однак цього разу ожеледиця тривала не більше десяти днів», - розповіла кореспонденту «Голосу України» директор Інституту зрошуваного землеробства НААН України, доктор сільськогосподарських наук Раїса Вожегова.

Втім, остаточні прогнози на врожай давати ще зарано: на черзі – лютий, який на Херсонщині також часто супроводжується різкими температурними перепадами та «наступом» криги на поля.

Голос України

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів