Така підступна пневмонія

Лідером за кількістю хворих на пневмонію і ГВРІ та померлих від неї в області стала Нова Каховка.

8 хворих померло у Новій Каховці лише за перші два тижні 2016 року. "У всіх був клінічний діагноз — пневмонія, але вони також мали низку супутніх хронічних захворювань.

Двоє з них мали хворобу Дауна, 1 — ожиріння IV стадії, 1 — тяжку форму цукрового діабету. Двоє — безхатченки, а ще були люди з посттуберкульозним синдромом. Усі такі хворі дуже важко переносять пневмонії», — констатує головний лікар Новокаховської центральної міської лікарні Ігор Гайдаманчук.

Станом на 16 січня в ЦМЛ перебувало на стаціонарному лікуванні 62 хворі на пневмонію. «Переповнені всі відділення: і дитяче, і доросле терапевтичне, і інфекційне, і реанімація. Захворіли також 2 лікарі швидкої допомоги і фельдшер, який перебуває у вкрай тяжкому стані в реанімації, — додає він. — Що ж стосується померлих, то остаточна причина їх смерті ще встановлюватиметься. Зараз дуже багато розмов про епідемію так званого каліфорнійського або пандемічного грипу A/H1N1. Однак чи саме він призвів до летальних випадків, встановлять патологоана­томічні дослідження, які триватимуть протягом місяця».

За словами Ігоря Гайдаманчука, нині дуже багато звертається хворих на ГРВІ. «Навантаження на лікарів значно зросло, — говорить він. — Лише за останній день до нас звернулися 10 хворих на пневмонію, серед яких 3 дітей. Всі без винятку отримують адекватне лікування, навіть безхатченки. Ми зі свого бюджету виділили 40 тисяч гривень і закупили антибіотики, дезрозчини та інші ліки для того, щоб надавати допомогу тим, хто не має грошей. Однак я з острахом спілкуюся з завідувачами відділень, бо хворі все йдуть і йдуть. Аби уникнути ще більшого загострення, треба вжити відповідних заходів».

— За перші два тижні січня по Новій Каховці було зареєстровано 614 випадків ГРВІ, у тому числі 2 — грипу. Епіде­міологічний поріг перевищено на 76,7%. Для порівняння: в ана­логічний період 2015-го хворих на ГРВІ було 152. Ситуація за­грозлива і особливо небезпечна для осіб із групи ризику: дітей до 2 років, вагітних, хворих на різні хронічні захворювання і літніх людей віком від 65 років. Багатьох могла б врятувати вакцинація, однак у місті було щеплено тільки 77 осіб, та й то за власний рахунок, — коментує начальник міського управління Державної сан­епідемслужби в Херсонській області Валерій Живець.

Він також додав, що кіль­кість дітей в місті, котрі не відвідували дитсадки через захворювання, лише 15 січня зросла майже на 500 у порівнянні з попереднім днем і становила 1049. А школи минулої п'ятниці не відвідували 879 учнів. «І є тенденція до збіль­шення цих показників, — стверджує головний санітарний лікар міста. — Виходом із ситуації могло б бути призупинення навчального процесу. В Миколаївській області, до речі, карантин уже ввели на 2 тижні, хоча там епідеміологічний поріг навіть не був досягнутий».

15 січня у Новій Каховці відбулося засідання міської комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка прийняла рішення про призупинення навчального процесу в школах та інших навчальних закладах з 18 до 22 січня. На період епідемії у місті заборонено проведення будь-яких масових заходів у закритих приміщеннях та за­проваджено низку інших запобіжних заходів.

Аналогічне рішення прийняте в Каховці. Там карантин в навчальних закладах оголосили з 16 до 24 січня. За даними районного управління ГУ ДСЕС, у місті й районі зафіксовано початок епідемії з ГРВІ, на яку захворіли протягом останнього тижня 573 особи.

— У нас є й тяжкі хворі з вірусною пневмонією в реанімаційному відділенні. Переважно це працездатні люди віком від 30 до 40 років, — говорить заступник головного лікаря ЦРЛ Олег Могилко. — Загалом ситуація контрольована. Проблем додає хіба що те, що наш штат укомплектований лише на 58%.

— У нашому районі летальних випадків, на щастя, не було, — розповів головний лікар Бериславської ЦРЛ Север'ян Кардава. — Загалом (станом на 16 січня) у наших відділеннях перебувають 22 хворі на пневмонію і 1 на грип. Шестеро з них в реанімації.

Олег БАТУРІН

"Новий День"

P. S. Станом на ранок 19 січня у Каховці була зафіксована перша цієї зими смерть від пневмонії. «Хвора людина звернулася до лікарів у дуже тяжкому стані, на жаль, надто пізно. Врятувати її не вдалося», — повідомив міський голова Андрій Дяченко.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів