На Херсонщині рятувальники застерігають рибалок

Вчора, 6 січня голопристанські рятувальники з метою запобігання загибелі рибалок на водоймах під час зимової риболовлі провели рейд на Кардашинському піщаному кар'єрі.

У цей час на льоду знаходилося близько 100 чоловіків, які пробили лунки на безпечній відстані один від одного і не скупчувалися групами. Адже всі дорослі люди і розуміють, що їхня безпека у першу чергу у власних руках. Більшість навіть демонструвала наявні первинні засоби для порятунку – мотузки та палиці.

Слід зазначити, що на 10-метровому кар'єрі, на щастя, не було жодного випадку, коли б хтось з рибалок потребував допомоги. Та представники Служби порятунку все одно наголошували на безпечних правилах поведінки. Зокрема, вони наголосили і на тому, що слід мати при собі засоби зв'язку. Та найголовніше: не ступати на лід, не впевнившись, що крига є міцною. На Кардашинському піщаному кар'єрі вона сягає місцями від 10 до 15 см.

Особливо уважними слід бути поблизу берега, де крига не щільно з'єднується із сушею і можливі тріщини і під льодом може бути повітря. Під час святкування новорічних свят рятувальники говорили про заборону виходу на лід в нетверезому стані. І ні в якому разі не можна дозволяти дітям самостійно без нагляду дорослих ковзатися на кризі.

Щоправда, під час рейду дітлахів поряд з дорослими чи без них не було. Насамкінець спілкування рятувальники залишали пам'ятки і листівки. Подібні інформаційно-роз'яснювальні рейди проводитимуться й надалі з метою запобігання загибелі населення на водоймах та під час зимової риболовлі, навчання людей діям в умовах виникнення надзвичайних ситуацій. Враховуючи підвищення температури повітря в області, в інших районах такі заходи проводитимуться, коли на водоймах стане крига.

Шановні громадяни та рибалки! Під час відпочинку на водоймах чи зимової риболовлі дбайте про власну безпеку та безпеку оточуючих вас людей. Будьте обачними та уважними. Безпечних свят і відпочинку!

Головне управління ДСНС України у Херсонській області

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів