Пологи з букетом неприємностей

Закриття пологових відділень у районних лікарнях Горностаївки і Великої Лепетихи призвело до суттєвого збільшення кількості різноманітних ускладнень у тамтешніх породіль.

"22 грудня нам привезли жінку з Великої Лепетихи, яка мала народити ще 1 грудня. Чомусь ані її місцевий лікар, ані акушери не направляли її до пологового. Через за­пізнілі пологи нам довелося робити жінці кесарів розтин, і добре, що вдалося врятувати і її, і дитину", — розповів завідувач акушерського відділення Каховської ЦРЛ Юрій Брюхно.

За його словами, після за­криття пологових у сусідніх ра­йонах породіль почали направляти до Каховки.

«Саме Велика Лепетиха і Горностаївка дають нам багато неприємних сюр­призів, — додає головний акушер-гінеколог Каховщини. — В основному, у цих жінок під час пологів виникає сильна кровотеча. До того ж, поки їх доставлять до нашого відділення, минає багато часу. В той же час ми не отримуємо ніяких додаткових коштів за надання їм медичної допомоги, все лягає на плечі бюджету нашого району. Основною ж причиною закриття пологових у названих районах є відсутність там неонатолога і анестезіолога, а без цих спе­ціалістів відділення просто не можуть повноцінно працювати».

У Каховській ЦРЛ нині працюють 11 гінекологів і 1 лікар-неонатолог. Як стверджує Юрій Брюхно, його відділення нині забезпечене всіма необхідними препаратами для надання невідкладної медичної допомоги при кровотечах. Водночас його бентежить велика кількість жінок, які роками не відвідують жіночі консультації, не приходять до лікарів.

— Нерідко вони звертаються до нас лише тоді, коли відчувають сильний біль. Бувають випадки, коли у таких жінок ми діагностуємо серйозні онкологічні патології. Крім того, нам хотілося б, щоб надалі ініціатива медиків підтримувалася достатньою матеріальною базою. Для цього наступного року потрібно придбати антирезусний імуноглобін та препарати для лікування дихальних розладів у новонароджених. Необхідно забезпечити вагітних із групи високого ризику препаратами для лікування тяжких форм анемій, а для жіночої консультації при­дбати аудіо- та відеоапаратуру для демонстрації профілактичних відеороликів, — додав він.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів