Херсон з бюджетом

Так названа «бюджетна» сесія Херсонської міської ради сьомого скликання закінчилась, можна сказати, успіхом...

Депутатський корпус проголосував за більшість питань порядку денного (16), 2 питання було знято з голосування та направлено на доопрацювання, ще два питання, які були приєднані до порядку денного в ході засідання, а це пропозиція депутата Єгора Устинова, а також звернення до ВР України – народні обранці підтримали.

Сьогоднішню сесію міської ради сміливо можна назвати «гарячою», як і пророкували херсонські депутати, журналісти, громадські активісти та всі ті, хто цікавиться життям нашого міста.

Як і завжди, не обійшлося без суперечок, дискусій, палких обговорювань, завдяки яким сесія міськради затягнулася майже на 5 годин, з 10-хвилинною перервою. Але результат є – майже всі питання були затверджені.

На початку засідання, як і зазвичай, звучали депутатські звернення та пропозиції. Депутат від фракції ПП «УКРОП» Віталій Богданов зауважив, що не вважає бюджет Херсона на 2016 рік збалансованим: «Я не бачу в бюджеті міста ніякого балансу. З точки зору того документа, за який ми сьогодні будемо голосувати, це, в першу чергу, програма соціально-економічного розвитку – ні я, ні мої колеги не побачили там ні економічного, ні соціального розвитку...

Документ навіть критиці не підлягає. Ми замовили його аналіз на антиплагіат, так ось - його складові частини, по яким буде фінансуватися бюджет, а це усі цільові програми, - це плагіат, тільки замінені цифри. Фракція «УКРОП» не буде голосувати ні за цю програму, ні за цей бюджет», - заявив Віталій Богданов.

Але інші фракції міськради з бюджетом, напевно, згодні, про це свідчить їх голосування: 41 голосом із 53 питання «про міський бюджет на 2016 рік» було затверджено.

«Перед формуванням бюджету у нас було проведено 1 робоче засідання та 4 протокольних. За цей час були заслухані фінансові плани усіх комунальних підприємств, окрім «Гарантії», «Дорожник», «Хрсонсвітло», які до нас не прийшли. За результатами даних департаментів, які відповідають за дохідну частину, ми сформували відповідні бюджетні показники», - зазначив голова бюджетної комісії, депутат від фракції «Самопоміч» Андрій Дмитрієв.

Своїми голосами депутати міськради затвердили питання «Про зміни до міського бюджету на 2015 рік». З приводу цього питання зауважив депутат Херсонської міської ради від фракції ПП «Опозиційний блок» Артем Кияновський: «Наша профільна комісія звернула увагу на такі речі: більше 44 мільйонів субвенції з Державного бюджету повертається у цей бюджет.

Тобто, наші погано забезпечені громадяни непоінформовані про субсидії, уявіть, як попрацювали виконавчі органи міськради в цьому році, якщо 44 мільйони повертаються в бюджет. Думаю, що це питання окремо треба розглядати. Велика кількість людей не змогли отримати субсидії, і це вина виконкому, який не вміє організувати таку роботу», - сказав Артем Кияновський.

Підтримали народні обранці і пропозицію депутата, лідера фракції ПП "Опозиційний блок" Єгора Устинова, яка була внесена до порядку денного та згодом затверджена. Дана пропозиція стосувалась діяльності парковок у місті Херсоні: «Профільна депутатська комісія активно зайнялася цим питанням, та буквально протягом тижня виявила ситуацію, при якій бюджет міста Херсона не дотримує біля 6 мільйонів гривень.

На сьогоднішній день, як не дивно, одне парковочне місце в Херсоні приносить 41-у гривню за рік. Я пропоную затвердити перелік спеціальних ділянок для організації та запровадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на території міста», - зауважив Єгор Устинов.

Також на сьогоднішній сесії міськради депутати проголосували за припинення діяльності КП «Херсонський вісник» шляхом його ліквідації. Як уже було сказано, усі питання порядку денного було затверджено, окрім двох, направлених на доопрацювання.

«Важкий бюджет... Але тим не менш, без нього жити не можна, я дякую депутатам за те, що відпрацювали практично півтора тижня без вихідних днів. Ми прийняли саме той бюджет, який є необхідним для нашого міста», - підкреслив Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко.

Тетяна БОЙКО

фото автора

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів