Селянський бунт на кордоні з Кримом

На Херсонщині мешканці сусідніх з окупованим Кримом районів «збунтувалися» проти гопників, злодіїв та провокаторів, котрі вдають із себе учасників блокади півострова.

Першими до органів влади звернулися жителі села Чонгар біля однойменного КПВВ, котрих на дорозі почали зупиняти та обшукувати, а часом і відбирати харчі, які вони везли не до Криму, а до себе додому з магазинів та ринків.

Далі терпець урвався у громади райцентру Каланчак. Тут група невідомих у камуфляжі із нашивками батальйону «Айдар» спершу влаштувала погром у кафе, віддухопеливши селян битами. А тоді одного з відвідувачів ще й поранили пострілом із травматичного пістолетам. За кілька днів ті ж самі погромники ще й влаштували колективну бійку просто під стінами селищного відділення поліції!

Це переповнило чашу людського терпіння. Понад двісті каланчакців, серед яких були і прості люди, і очільника місцевого самоврядування, вийшли на загальний схід. Де запропонували створити власний батальйон самооборони для захисту від «злодійських батальйонів». Та ще й ухвалили рішення направити Президенту України колективного листа із вимогою вжити захотів для зачистки прикордоння від сумнівних зайд, котрі мімікрують під добровольців та активістів громадських організацій.

- Каланчак за тридцять кілометрів від адміністративного кордону, але селищем щодня тиняються невідомі, представляючись учасниками блокади. Вони пиячать у кафе, б'ють та грабують людей, намагаються «віджимати» машини. Та ще й ображають земляків, безпідставно іменуючи їх «сепаратистами» тільки за те, що вони не бажають сусідства із двома-трьома десятками злодіів та пияків, котрі взяли собі за штаб-квартири зовсім не намети в степу, а орендовані хати у селищі Червоний Чабан, - пояснює учасник сходу, селищний голова Каланчака Володимир Зінчук. – Далі терпіти таке ми не збираємося.

Поліція, на яку каланчакці ображаються за нібито занадто «м'яке» ставлення до псевдоблокадників, розпочала кримінальне провадження з приводу завдання тілесних ушкоджень та хуліганства. До селища стягнули підкріплення досвідчених оперативників з Херсона та Нової Каховки. Однак заступник начальника Головного управління Національної поліції Херсонщини, полковник Олександр Анохін каже, що встановити особи підозрюваних складно. «Учасники інцидентів у Каланчаку закривали обличчя, і називали себе не іменами та прізвищами, а позивними, - наголосив Олександр Дмитрович. – Після того, як правоохоронці ними зацікавилися, більша частина «камуфляжників» з району зникла».

Те, що невідомі із нашивками «Айдару» справді залишили Каланчак, після сходу підтвердив і селищний голова. Проте це не означає, що у прикордонні настав мир та спокій. Адже провокатори та призвідці бешкетів могли причаїтися до кращих часі десь у глухому селі, чи перебратися у інший район поблизу, де заворушення повторяться незабаром. Тож учасники сходу переконані: втікачів обов'язково слід знайти, й з'ясувати, чи це звичайні алкані-нероби із схильністю до хуліганства, чи провокатори, заслані з Криму чи «ЛНР» -«ДНР» для того, аби настроїти місцеве населення проти блокади півострова, як такої.

Голос України

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів