Училищам загрожує ліквідація?

Ліквідацію деяких вищих навчальних закладів І—ІІ рівнів акредитації і окремих відділень лікарень може спричинити ухвалення нового Податкового кодексу України.

Це може статися через передбачену його проектом передачу деяких установ на утримання з інших бюджетів. І хоча сам новий кодекс ще не було прийнято, на місцях уже почали думати, які заклади доведеться закривати в першу чергу.

— Проектом Податкового кодексу передбачена передача більшості медичних установ міста на фінансування з обласного бюджету. Не встиг головний лікар нашої центральної міської лікарні поїхати на перше засідання з обговорення цих намірів у Херсон, як там уже почали вирішувати закривати наше кардіологічне відділення.

І це попри те, що воно фактично обслуговує жителів 8 степових районів області! — обурився під час засідання виконкому Новокаховської міськради 22 грудня міський голова Володимир Коваленко.

Половину кошторису на утримання технікумів і коледжів згідно з проектом кодексу мають теж перекласти на міський бюджет. А ліцеї і училища передбачається взагалі повністю віддати органам місцевого самоврядування.

— Утримання трьох наших технікумів потребує на рік 33 млн. грн. Тобто ми десь повинні знайти для них 16,5 млн. грн. Але таких вільних коштів ми не маємо! Щодо училищ, то вони взагалі опиняться під загрозою закриття. І як міськрада зможе офі­ційно їх ліквідувати, якщо вони навіть не передані до нашої комунальної власності? — запитує міський голова.

Втім, за його словами, є надія, що Верховна Рада таки не прийме даний Податковий кодекс. Мовляв, у цьому його запевнив сам голова ВРУ Володимир Гройсман. «Їм же вірити не можна!» — заперечив член виконкомітету Ігор Давиденко.

Що ж стосується бюджету міста на 2016 рік, то його планується прийняти не пізніше 25 грудня. «Проте, враховуючи, що досі не затверджено Державний бюджет-2016, у майбутньому нам доведеться вносити до нього зміни. Єдине, що ми в ньому врахували, — заплановані підвищення мінімальних зарплат у наступному році і оплату енергоносіїв. А ось коштів на утримання тих таки училищ у бюджеті просто немає», — додала начальник фінуправління міськради Ірина Фурсєєва.

— Дехто може подумати, що грошей і в державі, і у нас побільшало, через перевиконання бюджету-2015. Так, вони є, але їх не дуже багато, — підсумовує Володимир Коваленко. — Тим більше, органи місцевого самоврядування постійно продовжують навантажувати додатковими витратами. Наступного року до них можуть приєднатися також компенсації за пільгові автобусні перевезення громадян і пільги на послуги зв'язку. А це обійдеться громаді додатково у майже 2 млн. грн.

Олег БАТУРІН

"Новий День"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів