Волонтерство - це поклик душі

Саме так вважає президент Херсонської міської громадської організації "Херсонський клуб волонтерів", що працює на базі навчально-виховного комплексу ім. Шевченка Херсонської обласної ради, Володимир Сагайдак.

Що під силу волонтерам, кому саме допомагає організація і як можна приєднатися до великої волонтерської родини? На ці та інші запитання Володимир Петрович відповів кореспонденту «НД».

— Володимире Петровичу, розкажіть, як виник Херсонський клуб волонтерів?

— Це сталося в 2011 році. Я працював у інтернаті (так раніше називався НВК ім. Шевченка) вихователем.

Одного дня до нас завітала Ірина Кучерова — херсонка, котра після навчання в Америці повернулася на Батьківщину. В неї була грантова програма, і всі кошти вона запропонувала витратити на створення волонтерської організації, яка допомогла б дітям-сиротам. До клубу ми запросили всіх бажаючих. Зараз це місце, де працюють небайдужі люди. Ми вкладаємо всю свою любов та енергію в дітей, з якими працюємо, вчимо їх, даємо деякі настанови, націлюємо тільки на краще майбутнє.

— Чому клуб волонтерів?

— Тому що саме в клубі ми можемо об'єднати всіх, хто хоче допомогти. Ми запрошуємо до співпраці людей, незалежно від роду занять чи віку. Університети, училища, коледжі, звичайні школи, великі підприємства, малий бізнес, релігійні організації — ми товаришуємо з усіма.

— У чому полягає співпраця?

— За невеликий проміжок часу ми зрозуміли, що найкраще для дітей, коли дорослі можуть не просто розповісти, а й навчити їх. Тому зосередили свою роботу на проведенні різноманітних майстер-класів. Це хореографія (заняття з сальси та хіп-хопу), кулінарія, комп'ютерна грамотність та дизайн, вивчення іноземних мов, спорт тощо. Наприклад, за­в­­дяки викладачам кафедри дизайну Херсонського національного технічного університету наші діти змогли опанувати кілька програм та власноруч зробити собі випускні фотоальбоми — залишалося тільки надрукувати їх. Завдяки кулінарним майстер-класам вихованці НВК навчилися готувати різні страви. А заняття, під час яких діти виготовляють різні поробки та браслети хенд-мейд, — це додатковий фінансовий стимул. Адже на ви­ставках, фестивалях та міських святах вони самі продають виготовлену продукцію і заробляють перші гроші.

— Тобто клуб волонтерів працює задля соціалізації дітей?

— Саме так. Справа в тому, що коли дитині-сироті виповнюється 18 років, вона опиняється на вулиці. Житла немає, освіту найпростіше здобути в якомусь ПТУ чи коледжі, з людьми поза НВК вона спілкувалася нечасто. Ось і виходить, що молода людина покинута напризволяще. Ми намагаємося навчити її необхідним навичкам, розширити світогляд, показати, що життя може стати кращим. Повірте, навіть вміння готувати стає в нагоді. А знання іноземної мови та комп'ютера або постійні заняття спортом — це взагалі скарб!

— Над чим клуб працює зараз?

— Не можу сказати, що ми працюємо над чимось одним. Проектів багато, і всі вони цікаві. Вже кілька років діє проект «Дай непотрібним речам друге життя», в якому небайдужі херсонці діляться з дітьми-сиротами одягом, взуттям, іграшками тощо. По­стійно працюють майстер-класи. Найпопулярнішим лишається хенд-мейд, діти вже мають власний знак «Kidsmade». Якщо херсонці бачать такий виріб, це, без сумніву, робота наших вихованців. Вже третій рік нам вдається оздоровлювати дітей в Італії, в місті Кармано. Там вони відпочивають 21 день, живуть у італійських родинах, подорожують визначними місцями.

З Італії ми отримуємо заявку й пропонуємо опікунам сиріт, щоб їхня дитина побувала за кордоном. Зазвичай запрошуємо дітей з різних херсонських шкіл. Найбільший наш проект на сьогодні — це ремонт приміщень НВК. Завдяки спонсорській допомозі та власним коштам нам вдалося зробити ремонт у деяких кімнатах. Хочемо впорядкувати й підвальні приміщення.

Там вже влаштований фітнес-центр, та дітям хочеться мати окремі зали для більярду, тенісу, занять боксом, музичну залу тощо. Підвальні приміщення НВК мають велику площу — майже 300 квадратних метрів. Звісно, що там ніколи не робився ремонт, а отже, на нас чекає купа роботи. Звертаємося до різних компаній, просимо допомогти. Приємно, що деякі відгукуються. Від однієї з херсонських фірм ми отримали сертифікат на придбання будматеріалів на суму 50 тис. грн. Для нас це досить вагома допомога.

— Діти працюють разом з волонтерами?

— Так, звичайно. Вони самі досить активно беруться до справи. У кімнатах клеїли шпалери та стелили лінолеум, у підвалі виносили сміття, розчищали площу для роботи. Як на мене, це найкращий спосіб пояснити вихованцям, що тільки наполегливою працею можна досягти результату. Діти ніколи не псуватимуть майно, якщо туди вкладена їхня праця, не писатимуть на стінах, якщо вони їх фарбували тощо.

— Як можна стати членом клубу волонтерів?

— Дуже просто: треба прийти до нашого НВК, що знаходиться на вулиці І. Кулика в Херсоні, і сказати, чим саме ви хочете допомогти. Це не обов'язково мають бути гроші. Нам потрібні люди з відкритим серцем та щирою душею, котрим не шкода часу на дітей-сиріт і які можуть навчити молодь корисним речам. Долучайтеся до нас, ми з нетерпінням чекаємо на всіх, хто мріє робити добрі справи.

— Дякую за бесіду.

Спілкувалася Олена КУЧЕРЯВА

"Новий День"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів